نقشه راه انرژی پالایشگاه تهران تدوین شد

نقشه راه انرژی شرکت پالایش نفت تهران با هدف کاهش مصرف تهیه شد.
محمدعلی هاشمی، رئیس توسعه و استقرار سامانه های مدیریتی شرکت پالایش نفت به شانا گفت: با اجرای شاخص‌های تعیین شده در این سند، شاهد کاهش ٢٠ درصدی مصرف انرژی در پالایشگاه تهران خواهیم بود.
وی افزود: مصرف انرژی در پالایشگاه تهران روزانه از طریق سامانه شاخص‌های کلان انرژی محاسبه می شود.
هاشمی با بیان این که پالایشگاه های ایران  ٣٠ درصد از لحاظ مصرف انرژی با بهترین پالایشگاه‌های آمریکا فاصله دارند، اعلام کرد: با تعیین نقشه راه انرژی و اجرای شاخص‌های تعیین شده ، مصرف انرژی در این پالاشگاه به کمتر از پنج درصد خواهد رسید.
رئیس توسعه و استقرار سامانه های مدیریتی شرکت پالایش نفت تهران در پایان گفت: اجرای این پروژه و استانداردسازی مصرف انرژی در پالایشگاه تهران پنج سال زمان می برد.
شرکت پالایش نفت تهران در ١٥ کیلومتری جنوب تهران واقع شده و شامل دو پالایشگاه جنوبی «شماره ١» و پالایشگاه شمالی «شماره ٢» است که با توجه به نیاز بازارهای داخلی به فرآورده‌های نفتی ساخت این پالایشگاه از سال ٤٤ آغاز و در ٤٧ سال تکمیل شد.
ظرفیت اسمی این پالایشگاه ٨٥ هزار بشکه در روز بوده که طی اصلاحات فرآیندی در سالهای ٥٥ و ٨٢ به ١٢٠ هزار بشکه در روز افزایش یافت.
روند رو به رشد مصرف فرآورده‌های نفتی و ضرورت تامین نیاز بازار داخلی، تاسیس و راه‌اندازی پالایشگاه دوم، با ظرفیت ١٠٠ هزار بشکه در روز را در سال ٥٢ ایجاد کرد. در سال ٨٢ ظرفیت این پالایشگاه با اجرای طرحهای توسعه‌ای به ١١٠ هزار بشکه در روز افزایش یافت.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :