حضور با شکوه و کم نظیر مدیران روابط عمومی استان اصفهان در نشست انجمن روابط عمومی ایران

به گزارش سرزمین پویا نیوز و به نقل از ایلنا از اصفهان، در این نشست، رئیس انجمن روابط‌عمومی ایران اظهار کرد: خوشبختانه در اصفهان جمعی از بزرگان و فعالان روابط‌عمومی گرد هم آمده‌اند و به‌واسطه همین جمع می‌توان بسیاری از مشکلات استان را برطرف کرد، روابط‌عمومی دارای وظایف خاص و مشخصی است، روابط‌عمومی هنر نزدیک کردن دل‌ها به همدیگر است، این حوزه تصمیم‌ساز است و در بسیاری از جهات، می‌تواند تعیین‌کننده معادلات باشد، به‌طورقطع انجمن در استان اصفهان دارای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیار درخشانی است که باید از آنها به بهترین شکل بهره برد.

خسرو رفیعی با اشاره به ضرورت فعال‌سازی کمیته‌های انجمن، عنوان کرد: مسئولان و مدیران حوزه روابط‌عمومی می‌توانند با همگرایی در راستای رفع مسائل و مشکلات استان قدم بردارند، برای نمونه در زمینه حل بحران آب اصفهان، می‌توان فعالانه وارد میدان شد و از هنر روابط‌عمومی برای رفع این چالش بهره گرفت؛ لذا ضروری است افراد باسواد، توانمند، علاقه‌مند و دارای تجربه وارد عرصه روابط‌عمومی شوند و مدیران نیز توجه و نگاه ویژه‌تری به این بخش تخصصی و مهم داشته باشند.

مدیر انجمن روابط‌ عمومی ایران – استان اصفهان نیز اظهار کرد: این انجمن در استان اصفهان با برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و مشورت با بزرگان روابط‌عمومی استان، فعالیت‌های خود را مجدداً از سر گرفت. هفت کمیته در این انجمن فعال هستند که شامل کمیته آموزش، کمیته ارتباطات و رسانه، کمیته امور شهرستان‌ها، کمیته عضویت، کمیته حقوقی، کمیته پشتیبانی و کمیته رویدادها است، کمیته‌ها در حال فعالیت هستند و امیدواریم با حضور فعالانه اعضا شاهد فعالیت دوچندان آنها باشیم.

حمید کشاورز ادامه داد: تعداد اعضای انجمن در استان اصفهان تا امروز به ۱۳۷ عضو رسیده که اکثر آنها دارای تحصیلات بالای دانشگاهی هستند و مدرک تحصیلی ۸۰ درصد اعضا با مقوله روابط‌عمومی، مرتبط است، تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی و هماهنگی بین بخش‌ها، تعداد اعضا را افزایش دهیم و فعالیت‌ها در قالب کارگروه‌های تخصصی مورد پیگیری قرار گیرد.

مشاور استاندار و مدیرکل روابط‌عمومی استانداری اصفهان نیز گفت: برگزاری چنین نشست‌های تخصصی باید مستمر و با برنامه‌ریزی و اهداف بلندمدت باشد، به دنبال بهبود جایگاه روابط‌عمومی‌ها و گسترش نفوذ آنها هستیم تا اثرگذاری‌ها افزایش یابد، امروز استان اصفهان با چالش‌هایی در بخش‌های مختلف به‌ویژه آب و محیط‌زیست روبرو است و روابط‌عمومی‌ها در رفع این چالش‌ها می‌توانند نقش‌آفرینی کنند، متأسفانه در شرایط فعلی با وجود همه تلاش‌های شکل گرفته، صدای اصفهان به گوش همگان نمی‌رسد و دغدغه‌ها و مطالبات اصفهان فراتر از مرزهای جغرافیای استان شنیده نمی‌شود، در این‌خصوص رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌ها مسئول هستند و باید به‌گونه‌ای فعالیت کنند که صدای مظلومیت اصفهان در سطح ملی شنیده شود. امروز اصفهان در بخش اقناع‌سازی جامعه در خصوص مشکلات و شرایط خاص خود، نمره قابل قبولی دریافت نمی‌کند.

مجید شمس، اقناع‌سازی در سطح ملی را موضوعی ضروری برشمرد و عنوان کرد: روابط‌عمومی‌ها باید امیدآفرین باشند و در جهت تحقق جهاد تبیین حرکت کنند، همه باید کمک کنیم تصویر واقعی اصفهان برای عموم جامعه به نمایش گذاشته شود و مسئول هستیم در این زمینه تلاش کنیم.

دبیرکل اتاق بازرگانی اصفهان نیز اظهار کرد: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی و اصیل‌ترین تشکل با قوانین صریح و روشن در راستای کمک به بهبود محیط کسب‌وکار تلاش می‌کند، لذا همکاری‌های اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی با بخش دولتی بسیار خوب و سازنده است.

حمیدرضا امیدان تأکید کرد: تعاملات اتاق بازرگانی با مجموعه‌های دولتی به‌ویژه استانداری اصفهان در راستای کمک به رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی استان است، معتقد هستیم برای امیدآفرینی و تحقق جهاد تبیین باید بر مقوله «مطالبه‌گری» تأکید داشت، اتاق بازرگانی همواره مطالبات خود را صریح و شفاف بیان می‌کند و از بخش‌های دولتی نیز برای رفع مشکلات اقتصادی و بهبود فضای کسب‌وکار مطالبه‌گری می‌کنیم، درهرصورت اتاق بازرگانی تمام‌قد و باقدرت و جدیت آماده همکاری با فعالان عرصه روابط‌عمومی است تا شاهد اتفاقات خوبی در توسعه اقتصادی و اجتماعی استان اصفهان باشیم.

۱۴۰۲/۹/۲۲

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :