کارشناس سازمان هواشناسی:احتمال سقوط بهمن و طغیان رودخانه‌ها در مناطق کوهستانی و پربارش


کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال سقوط بهمن و طغیان رودخانه‌ها در مناطق کوهستانی و پربارش، خبر داد.
کبری رفیعی، وضعیت جوی کشور را تشریح کرد و گفت: امروز استان‌های کردستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، لرستان، تهران، البرز، مرکزی، قزوین، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان، قم، چهارمحال و بختیاری، گیلان، مازندران، گلستان و خوزستان بارش دارند. این بارش‌ها توأمان به شکل باران و برف و همراه با وزش باد است. همچنین در ارتفاعات این شرایط به شکل کولاک برف است.
وی ادامه داد: جمعه نوار غربی کشور، بخش‌هایی از استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و شمال‌شرق بارش دارند. شنبه نیز در شمال‌غرب و غرب سواحل خزر و بخش‌هایی از غرب کشور، بارش‌ها تداوم دارد. تا یکشنبه همچنان در گیلان و مازندران، شمال غرب و بخش‌هایی از غرب و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز، بارش باران و برف ادامه دارد.
کارشناس سازمان هواشناسی شدت بارش‌های امروز را مربوط به استان لرستان، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی دانست و توضیح داد: بارش‌ها در این مناطق به شکل برف است و هموطنان باید در این مناطق به ویژه در گردنه‌های برف گیر توجه لازم را داشته باشند. زیرا با توجه به بارش برف، کاهش دید، مه گرفتگی، لغزندگی جاده‌ها پیش بینی شده است. همچنین احتمال سقوط بهمن به دلیل وزش باد شدید وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، رفیعی ادامه داد: سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی معابر از دیگر پیامدهای بارش باران و برف در مناطق پربارش است. هموطنان از فعالیت‌های کوهنوردی خودداری کنند و از جابه‌جایی عشایر نیز ممانعت شود.
وی از وزش باد شدید طی فردا در مناطق مرکزی، شمال‌غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال‌شرق و جنوب‌شرق خبر داد. امروز آب‌های دریای خزر و غرب خلیج فارس متلاطم است. تهران نیز امروز نیمه ابری تا ابری می‌شود و در برخی ساعت‌ها بارش باران و وزش باد دارد که در اواخر شب این بارش‌ها توأم با برف است.

1402/10/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :