رییس سازمان امور مالیاتی کشور:دهک‌های بالا و دانه درشت‌ها در رصد مالیاتی هستند


رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: دهک‌های بالا و دانه درشت‌ها باید در رصد نظام مالیاتی باشند و این رویکرد سازمان در راستای رسیدن به عدالت مالیاتی است.
محمد هادی سبحانیان اظهار داشت: افراد متعلق به دهک‌های پایین درآمدی نیز باید از تیررس نظام مالیاتی خارج شوند.
وی به مالیات ستانی عادلانه اشاره کرد و گفت: رویکرد کلی ما در سازمان امور مالیاتی تمرکز بر دانه درشت‌هاست افرادی که از درآمدهای بالایی برخورداری هستند قاطبه مردم نباید در تیر راس نظام مالیاتی باشند. این موضوع در نظام مالیاتی دنبال می‌شود و در جاهایی تبدیل به قانون شده است که یکی از آنها مالیات بر مجموع درآمد است.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور بیان داشت: پیشرفت‌های خوبی در سیستمی شدن نظام مالیاتی صورت گرفته است و جلوگیری از فرارهای مالیاتی را دنبال می‌کنیم که در این دولت با سرعت بیشتری به ثمر می‌نشیند که اگر استمرار یابد جلوی فرار مالیاتی گرفته می‌شود و فراریان مالیاتی ناراحت خواهند شد و سنگ اندازی خواهند کرد. زمانی فرار اتفاق می‌افتد که سلیقه های شخصی جایگزین سیستم هوشمند می‌شود. لذا باید به سمت سیستمی شدن حرکت کنیم تا مالیات ستانی عادلانه محقق شود.
سبحانیان به وضع قوانین در حوزه مالیاتی اشاره کرد و گفت: اگر فراریان مالیاتی به وظایف خود عمل نکنند قطعا ضمانت اجرایی خواهد داشت و جرایمی از آنها دریافت می‌شود؛ ضمن اینکه با فعالان اقتصادی همراهی خوبی داریم.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایرنا، وی افزود: قانون پایانه‌های فروشگاهی یکی از مهمترین قوانینی است که سیستمی شدن ارزش افزوده مالیات را به دنبال خواهد داشت. بنایی بر جریمه کردن نداریم ضمن اینکه باید مودیان به تکالیف خود عمل کنند.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در ۱۰ ماه امسال به دهیاری‌های کشور پرداخت شده است، گفت: این امر در راستای آبادانی روستاها بوده است. همچنین ۲۷ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت پرداخت کرده‌ایم. باید به مردم اعلام کنیم که این مالیات در چه حوزه‌هایی پراخت می‌شود.

1402/11/15

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :