سرهنگ شریفی مطرح کرد:توقف در محل پارک معلولین ممنوع/ جریمه در انتظار متخلفان


رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص توقف در محل پارک جانبازان و معلولین از حمل خودرو با جرثقیل و جریمه نقدی رانندگان متخلف خبر داد.
سرهنگ علی اصغر شریفی، در خصوص توقف در محل پارک جانبازان و معلولین بیان داشت: توقف در گذرگاه عابر پیاده که بیشتر در بلوارها و تقاطع‌ها روی می‌دهد. خودروها در این محل‌ها روی خط کشی عابرین پیاده پارک کرده و مانع تردد درست آنها می‌شوند و این موضوع حق الناسی است که بر گردن رانندگان می‌ماند و باعث بروز حوادث برای عابرین پیاده می‌شود.
وی گفت: توقف در محل اختصاصی جانبازان و معلولین هم یکی دیگر از توقفات غیر مجاز است که بسیار مهم و حساس است.
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ افزود: این تخلف کاری غیر اخلاقی است چرا که این عزیزان وقتی می‌خواهند در محلی که برای آنان اختصاص داده شده پارک نمایند با مشکل نبود فضای پارک رو به رو شده چرا که راننده‌ای در جای آنها پارک کرده و فضا را اشغال کرده است.
سرهنگ شریفی گفت: پارک در این محل حمل با جرثقیل را نیز در پی دارد و جریمه ۱۰۵ هزار تومانی را نیز به دنبال خواهد داشت و این جریمه سنگین‌ترین جریمه تخلفات و توقفات ساکن است.
وی تصریح کرد: توقفات دلر داخل پیچ‌ها، روی پل‌ها و داخل تونل‌ها نیز جز توقفات غیر مجاز و خطرناک است. این محل‌ها در نقاط کور واقع شده‌اند و علاوه بر اینکه باعث بی نظمی می‌شود چرا که خودرو در نقطه کور واقع شده و ممکن است که هر لحظه با خودرویی برخورد کرده و باعث بروز حوادث جبران ناپذیری شود.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز مهر، سرهنگ شریفی گفت: ماده ۱۶۳ آئین نامه راهنمایی و رانندگی درباره این تخلفات صحبت کرده است.

1402/11/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :