مشاور وزیر صمت در امور دریایی: ساماندهی بار ملوانی و “ته لنجی” از ضرورت‌های مهم در سواحل مکران است

مشاور وزیر صمت در امور دریایی و رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور گفت: ساماندهی و استفاده از ظرفیت‌های موضوع بار ملوانی و “ته لنجی” را با اتکا به قانونی که جزو آخرین قوانینی بود که رئیس جمهور شهید ابلاغ کردند دنبال خواهیم کرد تا به نتیجه برسد و موجب خوشحالی ملوانان شود.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرنگار ایرنا، محمد مهدی سالاری روز چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اظهار کرد: امروز به نمایندگی از شورایعالی صنایع دریایی از ظرفیت‌های منطقه مَکُران بویژه سازمان منطقه آزاد چابهار و محدوده این منطقه آزاد بازدیدی داشتیم و هدف ما این بود که گفت‌وگوهایی را با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه داشته باشیم.

وی ادامه داد: همچنین موضوع کنسرسیوم شاهراه بازرگانی شرق را مطرح کردیم و این پروژه بزرگ، متشکل از ۱۱ شرکت است و طرح های بزرگی را برای ارتقای ظرفیت های میدانی تجارت و لجستیک منطقه شرق دنبال خواهیم کرد.

مشاور وزیر صمت در امور دریایی با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دریایی برای اولین بار در کشور در منطقه آزاد چابهار تاسیس شده است، افزود: منطقه عمومی چابهار ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه زیست فناوری دریایی دارد.

1403/03/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :