مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو:آماده باش شبانه‌روزی واحدهای عملیاتی توزیع برق سراسر کشور


مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با اشاره به اعلام آماده باش همه واحدهای عملیاتی توزیع برق سراسر کشور به دلیل برودت هوا، گفت: گروه‌های تعمیرات، اتفاقات و پیمانکاران توزیع برق در حالت آماده‌باش قرار دارند.
سید اعتضاد مقیمی با اشاره به بارش‌های جوی و برودت هوا در بسیاری نقاط کشور و تأثیر آن بر شبکه‌های انتقال و توزیع برق در برخی از مناطق، گفت: با در نظر گرفتن پیش‌بینی‌های هواشناسی همه اکیپ‌های عملیاتی شامل گروه‌های تعمیرات، اتفاقات و پیمانکاران با اعلام فراخوان‌های قبلی به صورت شبانه‌روزی در حالت آماده‌باش قرار دارند.
وی در همین زمینه افزود: برخی از استان‌های کشور در شرایط آب و هوایی، با قطعی‌های موقتی برق روبرو شدند که به واسطه فراخوان‌های صادر شده، گروه‌های عملیاتی سریعاً وارد عمل شدند، در این باره می‌توان به قطعی برق در برخی نقاط استان‌های گیلان، مازندران، مرکزی (باختر)، کهگیلویه و بویراحمد و کرمان اشاره کرد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اضافه کرد: گروه‌های عملیاتی در برخی از مناطق از جمله مناطق کوهستانی و صعب‌العبور به رغم دشواری موجود، مسیر را به صورت پیاده طی کردند تا ایرادات شناسایی و مرتفع شود؛ اما در بخشی از مسیرها لزوماً باید سازمان راهداری ورود و مسیرهای مسدود را بازگشایی کرده تا ماشین‌ها و تجهیزات مورد نیاز عبور کنند.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، مقیمی خاطرنشان کرد: اکیپ‌های عملیاتی شامل تجهیزات، ماشین‌های سنگین، جرثقیل، بالابر و غیره طی روزهای اخیر در محل‌های مورد نظر اعزام شده‌اند و با اولویت‌بندی فیدرهای با اهمیت‌تر، عملیات برق‌رسانی را آغاز کرده‌اند.

1402/12/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :