در جمع خبرنگاران مطرح شد؛روایت زاکانی از محکومیت یکی از خودروسازان در دادگاه


شهردار تهران در واکنش به اظهارنظر مدیرعامل یکی از خودروسازی‌ها درخصوص عدم اجرای تعهدات شهرداری گفت: شهرداری به تمام تعهدات خود عمل کرده است.
علیرضا زاکانی شهردار در حاشیه بهره‌برداری از ۲۲ بازار میوه و تره بار شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ما پنج هزار دستگاه اتوبوس خریداری کرده‌ایم که دو هزار و ۵۰۰ دستگاه از تولید کننده داخلی و دو هزار و ۵۰۰ دستگاه از تولید کننده خارجی خریداری شده است.
وی افزود: این اتوبوس‌ها کیفیت و قابلیت‌های بسیار خوبی دارند اما ما اعلام کرده‌ایم که تولید داخل به اندازه نیاز ما نیست و نمی‌توانیم مردم را گرو بگیریم که چندین سال بعد اتوبوس‌ها را دریافت کنیم.
شهردار تهران با بیان اینکه ما طبق تعهدات پول را واریز کرده‌ایم و اتوبوس‌ها را تحویل می‌گیریم، تصریح کرد: اتوبوس‌هایی هم که از خارج از کشور خریداری کرده‌ایم با کیفیت وارد کشور می‌شود.
زاکانی ادامه داد: از دو هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده داخلی ۵۰۰ دستگاه برقی و دو هزار دستگاه با استانداردهای روز دنیا دیزل هستند.
وی در خصوص اظهارنظر مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر عدم دریافت پول از شهرداری برای تولید اتوبوس، تصریح کرد: ۱۷۰ دستگاه اتوبوسی که اخیراً از آن یاد شده است غیر از ۵ هزار اتوبوس اشاره شده است؛ به طوری که این اتوبوس‌ها قبلاً خریدار شده بودند.
زاکانی اضافه کرد: تعامل بسیار خوبی با خودروسازها داریم و در خصوص اظهارنظری که انجام شده ما اسمی از خودروساز نیاورده‌ایم اما اعلام کرده‌ایم در حوزه کیفیت اگر اتوبوس‌های داخلی کیفیت داشته باشند خریداری می‌کنیم که در این رابطه بیان نادرستی مطرح شده است.
شهردار تهران بیان کرد: ما هم پرداخت نقدی و هم تهاتر با ملک داشتیم که پرداخت نقدی انجام شده و تهاتر هم جز قرارداد بوده که ملک معرفی شده است اما قیمت‌گذاری‌ها را بر اساس کارشناس رسمی اعلام کرده‌ایم که خودروساز از طریق کارگزاری برای قیمت‌گذاری عمل کرد و در مرحله بعد با کارگزاری به اختلاف خورده و شکایت کردند و خودشان محکوم شدند.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، زاکانی افزود: از میان ۱۷۰ دستگاه اتوبوسی که خریداری شده بود باید بگویم که این دستگاه‌ها اشکالاتی داشتند که اشکالات را به مجموعه اعلام کردیم و گفتیم که ایرادات را رفع کنند.

1402/11/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :