مدیرعامل این بانک تشریح کرد

مهم‌ترین اقدامات بانک رفاه کارگران در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران
مدیرعامل بانک رفاه کارگران برخی از مهم‌ترین اقدامات این بانک در راستای رعایت الزامات و استانداردهای پدافند غیرعامل و نهادینه ساختن فرهنگ این مهم در مجموعه صف و ستاد بانک را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز، دکتر اسماعیل للـه‌گانی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی بانک رفاه کارگران به مناسبت هفته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، با بیان اینکه یکی از موضوعات تعیین‌کننده و زیرساختی در صنعت بانکداری استفاده از ظرفیت‌های پدافند غیرعامل است، تصریح کرد: بانک رفاه کارگران با استفاده از ظرفیت‌هایی که از طریق همکاری مستمر با وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی، سازمان تامین اجتماعی، بانک مرکزی، سازمان پدافند غیرعامل و سایر ذی‌نفعان مربوطه برای این بانک شکل گرفته است، تجارب بسیار ارزنده‌ای در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه، دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های مرتبط با پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در بانک رفاه کارگران تدوین شده است، افزود: این دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌ها مبتنی بر مقررات بالادستی تدوین و متناسب با الزامات مربوطه در بازه زمانی مشخصی به‌روزرسانی می‌شوند.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران به اقدامات صورت‌گرفته در حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از صنعت بانکداری کشور به سمت بانکداری دیجیتال سوق پیدا کرده است و حدود 90 درصد تراکنش‌های بانکی بر بستر الکترونیک انجام می‌گیرد و به همین دلیل حفاظت از داده‌ها یکی از الزامات این حوزه است و هر روز نیز بر اهمیت آن افزوده می‌شود.

وی تاکید کرد: با توجه به گسترش فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری و حرکت بانک‌ها به سمت بانکداری الکترونیک، رعایت الزامات پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در این حوزه، از ضروری‌ترین موضوعات است.

دکتر للـه‌گانی خاطرنشان ساخت: در بانک رفاه کارگران تلاش شده است در حوزه فناوری اطلاعات، تمامی استانداردهای پدافند غیرعامل رعایت و عملیاتی شود و این در حالی است که توجه به این مهم در سال‌های اخیر از اهمیت روزافزونی برخوردار بوده است.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران تصریح کرد: در این سال‌ها تلاش کرده‌ایم در بخش‌های مختلف، الزامات پدافند غیرعامل را متناسب با هر بخش رعایت کنیم و در این راستا سرفصل‌های مدیریت بحران جزو پیوست‌های اصلی فعالیت بانک بوده است.

وی افزود: علاوه بر اقداماتی بنیادینی که در حوزه فناوری اطلاعات صورت گرفته، تلاش شده است در مباحث مربوط به ساختمان‌های بانک و شرایط نگهداری از تجهیزات نیز، استانداردهای پدافند غیرعامل کاملا اجرایی شود.

دکتر للـه‌گانی در پایان به ارائه آموزش‌های تخصصی در حوزه مدیریت بحران به کارکنان بانک رفاه کارگران اشاره کرد و گفت: از جمله مهم‌ترین سرفصل‌های آموزشی این بانک، آموزش‌های مرتبط با پدافند غیرعامل است که به صورت مستمر اجرایی می‌شود.

1402/08/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :