سرهنگ معظمی گودرزی خبر داد؛۵ میلیارد کلاهبرداری با کپی کردن کارت‌های بانکی


رییس پلیس فتا پایتخت از ۵ میلیارد کلاهبرداری با کپی کردن کارت‌های بانکی خبر داد و گفت: رمز کارت بانکی را در اختیار فروشنده قرار ندهید.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، سرهنگ داوود معظمی گودرزی در خصوص کلاهبرداری به روش اسکیمر در پایتخت گفت: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال افزایش خریدهای نوروزی کلاهبرداری‌های کپی کردن کارت بانکی افزایش پیدا می‌کند.
وی تصریح کرد: در یکی از محل‌های کلاهبرداری‌های این باند در یک پمپ بنزین بوده که اقدام به کپی کردن کارت‌های بانکی کرده بودند، این صورت بود که یک نفر کارت بانکی را از صاحب کارت گرفته تا مبلغ بنزین را کارت بکشد و به همین بهانه نیز رمز را از او پرسیده بود. سپس نفر بعدی اقدام به کپی گرفتن از کارت بانکی با روش اسکیمر کرده و با اطلاعات کارت اقدام به کلاهبرداری و برداشت از حساب کرده بودند. این افراد با پرت کردن حواس صاحب کارت، می‌توانند به راحتی از کارت کپی یا عکس بگیرند.
رییس پلیس فتا پایتخت افزود: این افراد با کارت‌های بانکی مردم اقدام به خرید انواع وسایل اعم از پلی استیشن، آجیل، میوه، و… کرده بودند. خرید ۱۰۰ میلیون تومان آجیل، ۵۰ میلیون تومان پسته ۲۸ میلیون تومان میوه و… از جمله اقدامات این افراد بود.
سرهنگ معظمی گودرزی گفت: کلاهبرداران در مجموع ۵ میلیارد تومان مالباختگان سرقت کرده بودند در میان مالباختگان افرادی هستند که از حساب آنان مبالغی نظیر ۱۱۰، ۵۸،۱۰۰،۸۰،۹۰،۱۷۰،۴۳،۵۰ و ۱۱۰ میلیون تومان سرقت شده است.
وی بیان داشت: برای اعضای این باند پرونده‌ای تشکیل شده و آنان به همراه پرونده متشکله به دادسرا معرفی شدند و تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد.
رئیس پلیس فتا پایتخت به مردم هشدار داد که تا حد امکان کارت خود را در اختیار فروشنده قرار ندهند و در صورت اجبار، رمز را خودشان شخصاً وارد کنند.
سرهنگ معظمی گودرزی در پایان گفت: مردم می‌توانند در صورت نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی و یا گزارش موارد مجرمانه، موضوع را از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ و یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

1402/12/26

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :