حسینی در گفت‌وگو با ایلنا:دولت بدون مجوز مجلس نمی‌تواند قیمت سوخت را افزایش دهد


نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: یکی از موارد جدی که هم در بررسی بودجه و هم در بررسی برنامه هفتم داشتیم عدم افزایش قیمت سوخت است و دولت بدون مجوز مجلس نمی‌تواند افزایش قیمت سوخت را در برنامه خود داشته باشد.
سیدکریم حسینی، درخصوص کاهش سهمیه آزاد بنزین خودروها و محدودیت مدت ذخیره آن که باعث نگرانی از برنامه‌های بعدی بنزینی دولت شده است، گفت: علیرغم آن که مجلس در زمان اجرای این طرح در حال بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ بود اما این موضوع یکی از اعتراضات مکرر و تذکرات متعدد نمایندگان مجلس در صحن علنی بود که نسبت به دولت عنوان کردند.
وی ادامه داد: اینکه دولت در این روزها که منتهی به پایان سال است و در آستانه انتخابات و سفرهای نوروزی اقدام به کاهش سهمیه بنزین آزاد کند یا آن را محدود کند؛ واقعا بی‌تدبیری است و هیچ گونه منطقی ندارد که طبیعتاً منجر به نارضایتی می‌شود.
وی تاکید کرد: قطع به یقین مشکل جدی ما هم در خصوص مصرف سوخت و هم در زمینه آلودگی هوا و مباحث زیست محیطی همین خودروهای فرسوده هستند که بنا بر اعلام رسمی مسئولین امر بیش از ۵۰ درصد خودروهای کشور را شامل می‌شوند و هم مصرف سوخت، هم آلودگی هوا نقش و تاثیر قابل توجهی دارند.
نماینده مردم اهواز در پاسخ به این سوال که «به نظر می‌رسد دولت با مدیریت مصرف بنزین به‌دنبال افزایش قیمت و سه نرخی شدن بنزین است»، گفت: یکی از موارد جدی که هم در بررسی بودجه و هم در بررسی برنامه هفتم داشتیم، عدم افزایش قیمت سوخت است. البته بنده هم شنیده‌ام که در این رابطه استدلال‌هایی آورده می‌شود برای اینکه قیمت بنزین پایین است و حتی نسبت به قیمت آب آشامیدنی ارزان‌تر است، اینطور نیست و یقیناً راه‌های دیگری برای کاهش مصرف سوخت وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، وی تصریح کرد: دولت بدون مجوز مجلس نمی‌تواند افزایش قیمت سوخت را چه در برنامه هفتم و چه در بودجه ۱۴۰۳ داشته باشد.

1402/11/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :