رییس سازمان بورس و اوراق بهادار :صورت مالی شهرداری ها و بنیادهای خیریه باید منتشر شود


رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: صورت های مالی شهرداری ها و بنیاد های خیریه و مانند آن هم باید منتشر شود و مردم از آن ها اطلاع پیدا کنند.
مجید عشقی اظهار کرد: حرفه حسابداری امروز تقریباً با کل مردم مرتبط شده و همانند ۱۰ سال گذشته نیست که عده محدود تری با آن سر و کار داشته باشند.
وی افزود: از طرفی لازمه تحقق شفافیت مالی، توسعه و عدالت اقتصادی این است که اقتصاد مردمی شود.
رییس سازمان بورس ادامه داد: هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ نهاد مالی در بازار سرمایه فعالیت دارند که هم خود آنها مشمول بسیاری از دستورالعمل‌های افشا هستند و هم از اطلاعات منتشر شده استفاده می‌کنند. بخش قابل اتکای این اطلاعات، بخشی است که مهر حسابرس بر روی آنها درج شده است.
عشقی با اشاره به پیوند بخش عمومی گفت: یکی از وظایف سازمان بورس انتشار اطلاعات صورت‌های مالی حسابرسی شده نهادهای عمومی و شرکت‌های زیر مجموعه آنها است که به نظر می‌رسد باید ساز و کار بهتری برای انتشار این گزارش‌ها داشته باشیم.
وی با اشاره به لزوم انتشار صورت‌های مالی تمام شرکت‌های دولتی گفت: در راستای انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی حرکت خوبی از سال گذشته آغاز شده است، اما اقدامات دیگری نیز در این خصوص باید صورت گیرد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، رییس سازمان بورس گفت: به عنوان مثال هم اکنون صورت‌های مالی بسیاری از شهرداری‌ها، بنیادهای خیریه و … اگرچه تهیه می‌شود اما منتشر نمی‌شود و مردم از آنها اطلاع پیدا نمی‌کنند. مرحله اول این است که این صورت‌های مالی منتشر شود و در قدم بعدی با توجه به بررسی این صورت‌های مالی به سمت افزایش انضباط در این نهادها رویم.

1402/9/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :