استاندار تهران:”استخرهای شخصی” در صورت لزوم باید تعطیل شوند‌


استاندار تهران گفت: در تهران روزانه ۳ میلیون متر مکعب مصرف آب داریم و با شهرستانها سه میلیون و ۴۰۰ هزارنفر مکعب است باید آب را مدیریت کنیم و اگر لازم است باید استخرهای شخصی تعطیل شود‌ و باید اولویت مصرف را تعریف کنیم.
علیرضا فخاری، اظهار داشت: استان تهران نسبت به آب و هوا مهاجر پذیر است و با عوامل مختلف آلودگی هوا به عنوان منابع ثابت و متغیر مواجه هستیم ۴۱ درصد آلایندگی هوا ثابت است و بخش متغیر حدود ۵۹ درصد است که شامل وسایل نقلیه است. ما به هیج وجه اصرار به تعطیلی مدارس در آلودگی هوا نداریم اما مجبور می شویم گاهی اوقات بحث آموزشی را به صورت غیرحضوری دنبال کنیم که این کار باعث کاهش ۱۲۰ هزار سفر روزانه در سطح تهران می شود. آنچه که مهم است تعادل بخشی به این موضوعات است.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا، وی درباره کمبود آب گفت: ما در تهران روزانه ۳ میلیون متر مکعب مصرف آب داریم و با شهرستانها سه میلیون و ۴۰۰ هزارنفر مکعب است باید آب را مدیریت کنیم و اگر لازم است باید استخرهای شخصی تعطیل شود‌ و باید اولویت مصرف را تعریف کنیم.
استاندار تهران گفت: اولویت ما مصرف عام مردم‌ است و ما نباید مجبور شویم که در آینده با کمبودهایی که مواجه می شویم راهکارهایی را ارائه دهیم که یکی از آنها بازچرخانی آب است. امروز آب در حال مدیریت است و این مدیریت ادامه خواهد داشت ما بحران در آب نداریم و هیچ نگرانی برای آب وجود ندارد اما باید مدیریت آب با توجه به کم بارشی هایی که داشتیم مورد توجه قرار بگیرد.

1402/11/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :