۸ هزار فقره ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران تخریب شد

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان تهران گفت که از ابتدای امسال تاکنون هشت‌هزار فقره ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران تخریب شد که عمده تخلفات در شمیرانات، پاکدشت، دماوند و شهریار انجام شده است.
یدالله مظاهری اظهار داشت: ساخت و سازهای زیادی در اطراف تهران با تغییر کاربری زمین های کشاورزی انجام می‌شود که در صورت عدم برخورد جدی با آنها، در آینده ای نه چندان دور شاهد خارج شدن کشاورزی از چرخه تولید خواهیم بود. مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت: زمین های مرغوب کشاورزی توسط سوداگران تفکیک و به قطعات کوچک تقسیم و به ساخت و سازهای مسکونی تبدیل شده بود که با هوشیاری و گشت زنی ماموران سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، شهرداری و وزارت راه و شهرسازی، شناسایی و با دستور قضایی تخریب شدند.
وی تصریح‌کرد: همه املاک ساخته شده بدون مجوز و برخی از املاک تخریب شده شامل ویلاهای گران قیمت و لوکس بودند.
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان تهران خاطرنشان‌کرد: در مورد تخریب ساخت و سازها از مدت ها قبل اخطارهای لازم به سازندگان داده شده بود، اما نه فقط این اخطارها را جدی نگرفته بودند بلکه پس از تخریب مبادرت به ساخت و ساز مجدد کردند که با تخریب دوباره مواجه شدند.
مظاهری، دلیل تغییر کاربری املاک کشاورزی را کسب ارزش افزوده بیشتر توسط افراد سودجو دانست و ادامه‌داد: به طور قطع از بین بردن گیاهان و نباتات برای سودجویی گناه شرعی محسوب می شود.
وی از راه اندازی سامانه هوشمند شناسایی تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی خبر داد و افزود: در این سامانه و با رصد ماهواره خیام هرگونه اقدام غیرقانونی به سازمان جهاد کشاورزی اطلاع رسانی خواهد شد و ماموران مطابق قانون برخوردهای لازم را انجام خواهند داد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایرنا، مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان تهران یادآور شد: تنها راه ساخت و ساز، دریافت مجوز قانونی از سازمان جهاد کشاورزی است.

1402/8/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :