مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد:پوشش ۱۰۰ درصدی خدمات توانبخشی بیماران «ام پی اس» در مراکز دولتی


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: خدمات توانبخشی مورد نیاز افراد مبتلا به موکوپلی ساکاریدوز (ام پی اس) در مراکز دولتی تحت پوشش ۱۰۰ درصدی است.
محمد مهدی ناصحی در پاسخ به این پرسش که کدام خدمات توانبخشی برای افراد مبتلا به موکوپلی ساکاریدوز تحت پوشش بیمه سلامت است، افزود: بسته خدمات توانبخشی شامل مداخلات کار درمانی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی و مشاوره و تجویز سمعک است که ۱۰۰ درصد تعرفه در بخش دولتی و ۸۰ درصد تعرفه در بخش خصوصی توسط سازمان های بیمه گر پایه و صندوق بیماران خاص و صعب العلاج پرداخت می شود.
وی یادآورشد: بیمه شدگان نشان دار شده در مراجعه به بخش غیر دولتی فقط ۲۰ درصد تعرفه را پرداخت می کنند که بر همین اساس افراد مبتلا به موکوپلی ساکاریدوز (ام پی اس) نشان دار شده بدون محدودیت سنی تحت پوشش صندوق بیماران خاص و صعب العلاج قرار دارند و می توانند از خدمات استفاده کنند.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهارکرد: برای ارائه خدمات درمانی به این بیماران بسته های درمانی پیش بینی شده است که شامل ۵۵ جلسه مداخلات کار درمانی، ۵۵ جلسه مداخلات گفتار درمانی، ۵۵ جلسه فیزوتراپی و یک جلسه مشاوره و تجویز سمعک می شود.

1402/9/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :