با هدف شناسایی و بهره مندی علاقه مندان به صنعت گردشگری از ظرفیت ها و پتانسیل‌های پایتخت موز ایران صورت گرفت

دیدار فرماندار و رئیس شورای شهرستان زرآباد، پايتخت موز ایران
پايتخت موز ایران؛کوروش محمدی فرماندار به همراه یونس نهنگی رئیس شورای شهرستان زرآباد با حمیرا ریگی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار دیدار و به طرح موضوعات مرتبط با ظرفیت های تولیدی-صادراتی و صنعت گردشگری پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویا نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار؛ طرفين در نشست نسبت به برنامه ریزی در راستای اشتغال سالم و پایدار برای بانوان با ایجاد کارگاه‌های تولیدی با محوريت سوزن دوزی مسائلی مطرح کردند.

بر پايه اين گزارش؛ دکتر ریگی ضمن ابراز خرسندی از همکاری جهت‌ اشتغال سالم، با بيان این که یکی از ظرفیت های این خطه از میهن اسلامی ساحل زیبای درک است، اظهار داشت: امروزه این ساحل یکی از جاذبه‌های گردشگری برای هموطنان و خارجیان بی شماری است که این مکان را تبدیل به یکی از قطب‌های مهم گردشگری در استان کرده است و بایستی با ایجاد فرصت هایی از این دست بتوانيم از صنعت مهم گردشگری در راستای توسعه اقتصاد دریا محور بهره‌برداری نماییم.

گفتتی است، شهرستان زرآباد یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان ایران است. مرکز این شهرستان، شهر زرآباد است. شهرستان زرآباد با سطح زیر کشت بیش از 5000 هکتار و تولید سالانه 120 هزار تن موز پایتخت موز ایران به حساب می آید.

1403/03/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :