مدیرکل نظارت و هماهنگی اشتغال و کارآفرینی وزارت کار:ثبت ۵۸۰ هزار کد ملی جهت دریافت مجوز و تسهیلات اشتغال


بر اساس گزارش‌ها ۵۸۰ هزار کد ملی به منظور استفاده از خدمات اشتغالزایی دولت اعم از دریافت مجوز کسب‌وکار یا تسهیلات اشتغال ثبت شده است.
مدیرکل نظارت و هماهنگی اشتغال و کارآفرینی وزارت کار با اشاره به آمار کدهای ملی ثبت شده به منظور دریافت خدمات اشتغال دولت اشاره کرده و می‌گوید: تاکنون ۵۸۰ هزار کد ملی برای استفاده از خدمات اشتغالزایی دولت اعم از دریافت مجوز یا تسهیلات در سامانه ثبت شده است ولی اینکه ۵۸۰ هزار نفر اکنون شاغل هستند یا در مسیر ایجاد کسب و کار قرار دهند، پس از صحت سنجی‌ها و گذران دوره شکل‌گیری آن کسب و کار می‌توان شاغل شدن فرد را تایید کرد.
قاسم رستم پور از انجام نظارت‌های پسینی بعد از پرداخت تسهیلات خبر داده و می‌گوید: در حال حاضر در سه مرحله، پرداخت تسهیلات را نظارت می‌کنیم؛ فردی که از تسهیلات ارزان قیمت دولت یا شبکه بانکی بابت کسب و کار استفاده کرده باشد، در مرحله اول مورد نظارت پیامکی قرار می‌گیرد که شامل خوداظهاری فرد است. مرحله دوم اپراتور تماس تلفنی گرفته و اطلاعات تکمیلی را از فرد دریافت می‌کند و مرحله سوم، نظارت حضوری و میدانی است که ناظران از طریق برنامه کاربردی پایش که روی گوشی‌ ناظر نصب است طرح را از نزدیک بررسی و پس از ثبت موقعیت جغرافیایی، از طرح تصویربرداری می‌کنند و در سامانه نظارت میدانی پایش اطلاعات ذخیره می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از ایسنا، وی اشاره‌ای هم به طرح‌هایی که منجر به اشتغالزایی نمی‌شود، داشت و گفت:در صورتی که طرحی انحراف داشته یا احیانا تخلفی صورت گرفته باشد و منجر به اشتغالزایی نشود، برای آن جرایمی درنظر گرفته می شود و تسهیلاتی که تخلف داشته باشد به طور کامل از فرد دریافت کننده پس گرفته می‌شود.

1402/8/25

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :