انتظار رای نهایی دیوان عدالت برای نرخ‌گذاری بلیت هواپیما

رییس سازمان هواپیمایی کشور گفت: برای نحوه نرخ‌ گذاری بلیت هواپیما باید منتظر رای نهایی دیوان عدالت اداری و جلسات کارشناسی شده، باشیم و با ایرلاین‌های متخلف برخورد جدی خواهد شد.
محمد محمدی بخش، با تاکید بر اینکه با ایرلاین‌ها متخلف در خصوص فروش بلیت هواپیما برخورد خواهد شد، گفت: تعداد پروازهای روزانه، گواه براین است آمار تعداد پروازها روند صعودی داشته؛ همچنین تعداد مقاصد افزایش یافته است.
وی در ادامه تاکید کرد: بعد رأی دیوان مبنی براینکه مصوبه ستاد تنظیم بازار لغو شد؛ دولت نامه‌ای در خصوص اعمال ماده ۹۱ برای رأی دیوان ارسال کردند که در مقابل رئیس دیوان نیز رأی را تا اطلاع ثانوی موقوف‌الاجرا کرد تا پس‌از برگزاری جلسات کارشناسی شده، مجدد رأی نهایی اعلام شود.
محمدی بخش تصریح کرد: نحوه قیمت گذاری بلیت هواپیما به دو ارگان دیوان عدالت اداری و شورای عالی بستگی دارد و زمانی که تکلیف مشخص شود قطعاً نرخ گذاری بلیت‌ها بر همان اصول ابلاغ و اجرا خواهد شد.
وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی که هم‌اکنون طبق قانون فعلی پیش نمی‌روند، دستگاه‌های نظارتی، تعزیرات، دادسرا و قوه‌قضاییه ورود کردند و باید جریمه‌های سنگین بپردازند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تا به امروز در خصوص برخورد با ایرلاین‌ها چند پرونده قضائی تشکیل و حکم قضائی آنها نیز ابلاغ شده که باید جریمه‌های سنگین نقدی بپردازند.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، محمدی بخش در خصوص کنسلی بلیت توسط ایرلاین‌ها در روزهای نزدیک به پرواز، گفت: در روز حدود ۲ الی ۳ پرواز حدوداً لغو می‌شود که براساس دلایل فنی و جوی است که طبق قانون حقوق مسافر نیز با ایرلاین‌ها برخورد خواهیم کرد.

1402/11/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :