قوه قضاییه اعلام کرد؛انهدام باند جاعلان حرفه‌ای اسناد و مهر مقامات قضایی


مرکز رسانه قوه قضاییه از انهدام باند جاعلان حرفه‌ای اسناد و مهر مقامات قضایی و ادارات دولتی خبر داد.
به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، در پی شکایت واصله از شهروندان مبنی بر جعل اسناد دولتی و رسمی، امضا و مهر مقامات قضائی، مهر و علامت ادارات مهم دولتی و قضائی به دلیل حساسیت و پیچیدگی موضوع، طی هماهنگی با مراجع ذیربط و پس از اخذ استعلامات لازم، بررسی پرونده در دستور کار سربازان گمنام امام زمان (عج) در مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه قرار گرفت.
طی یک دوره اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات اولیه یکی از متهمین باند جعل حرفه‌ای دستگیر شد که پس از اقدامات آزمایشگاهی، فنی و اطلاعاتی پیچیده توسط سربازان گمنام حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه، متهم اصلی نیز شناسایی شد.
مأمورین حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در مرحله دوم عملیاتی با اقدام فنی و از پیش هماهنگ شده موفق به کشف مخفیگاه اصلی متهم شده و همزمان متهم را در محل وقوع جرم و همراه با انبوهی از اسناد و مدارک جعلی و تجهیزات مدرن جعل دستگیر نمودند. از متهم تعداد قابل ملاحظه‌ای مهر، علامت، اوراق جعلی ادارات و اسناد و مدارک خام و جعلی کشف و ضبط شد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، متهمین با استفاده از اسناد جعلی موفق به انعقاد فقره‌های متعددی از قرارداد در مناطق شمالی شهر تهران از جمله ولنجک و زعفرانیه تهران با اشخاص شده بودند که میزان تعهدات صورت گرفته در یک شکایت در منطقه یک تهران رقمی بالغ بر ۱۶۷ میلیارد تومان برآورد شد.
شایان ذکر است؛ کارشناسان حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه همچنان در حال انجام تحقیقات فنی جهت شناسایی سایر عوامل مرتبط و ابعاد دیگر وقوع جرم هستند.

1402/8/25

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :