مدیرعامل موسسه علمی آینده‌سازان؛ جشنواره “علم برای همه” ویژه دانش‌آموزان و خانواده‌ها برگزار می‌شود

مدیرعامل موسسه علمی آینده‌سازان گفت: در راستای ترویج امید علمی، تفکر خلاق و تقویت روحیه‌ی پژوهشی “جشنواره علم برای همه” در دو بخش عمومی و ویژه، ویژه‌ی دانش‌آموزان و خانواده‌ها با اهدای جوایز نفیس برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، ارشاد استعدادی مدیرعامل موسسه علمی آینده‌سازان گفت: موزه ملی علوم و فناوری با مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در ادامه برگزاری دو دوره از جشنواره “علم و عامه” سومین دوره این جشنواره را با نام «علم برای همه» و به مدت یک هفته از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ آبان ۱۳۹۶ برگزار می‌کند و اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان علاوه بر حضور و داوری کل جشنواره به شکل اختصاصی هم مورد داوری و ارزیابی قرار می‌گیرند.
وی گفت: محورهای جشنواره سوم موزه ملی علوم و فناوری ارائه، معرفی یا آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده در قالب ساخت ابزار، جنگ علمی، کلیپ علمی و شعر است و در این بخش، شرکت برای عموم به صورت انفرادی و گروهی آزاد است.
استعدادی خاطر نشان کرد: بخش ویژه این جشنواره با موضوع “زلزله و خانواده” است و افراد می‌توانند آثار خود را در قالب عکاسی، فیلم، پویانمایی، ساخت ماکت و سازه امن، نقاشی، داستان علمی، تخیلی، مستند و خاطره‌نویسی و بازی‌های رایانه‌ای با موضوع زلزله و آمادگی در مقابل زلزله به موزه علوم و فناوری ارسال کنند.
وی گفت: در بخش ویژه، شرکت کنندگان انفرادی می‌باید به عنوان نماینده خانواده خود و شرکت‌کنندگان گروهی نیز تنها باید اعضای یک خانواده باشند.
استعدادی خاطرنشان کرد: بخش ویژه جشنواره امسال، بر خانواده‌های علمی تاکید می‌کند یعنی خانواده ای که از راه حل‌های علمی برای رویارویی و آمادگی در برابر موضوعات روزمره زندگی بهره می‌گیرد و دارای فرهنگ استفاده کاربردی از دانش علمی است.
وی با اعلام اینکه قرار است تندیسی ویژه برای برگزیدگان بخش «خانواده علمی» در نظر گرفته شود از خانواده‌ها دعوت کرد که ضمن شرکت در جشنواره، در فراخوان انتخاب بهترین عنوان برای این تندیس نیز شرکت کنند.
استعدادی خاطر نشان کرد: محور قرار دادن واحد خانواده را در مرکزیت یک جشنواره علمی، یک اتفاق تازه و تاثیرگذار ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که مشارکت خانواده‌ها در بخش ویژه جشنواره که به موضوع زلزله اختصاص دارد و ایجاد یک تلاش همگانی برای آمادگی در مقابل زلزله، بتواند نگاه عموم مردم و مسئولان را به پدیده زلزله تغییر دهد.
مدیر عامل موسسه علمی آینده‌سازان گفت: اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در زمان ثبت نام با علامت‌گذاری تایید عضویت در ایننهاد انقلابی علاوه بر حضور و داوری کل جشنواره به شکل اختصاصی هم مورد داوری و ارزیابی قرار می‌گیرند. و به آثار برتر در این بخش اختصاصی نیز جوایز و هدایای نفیسیاهدا خواهد شد. و آثار برگزیده و برتر در مدارس انقلاب به نمایش در می‌آید.
لازم به ذکر است علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره علم برای همه می‌توانند تا ۱۵ مهرماه سال ۱۳۹۶ آثار خودرا به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند و جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سامانه http://www.inmost.ir مراجعه و یا با شماره‌های ۸۸۹۱۴۹۳۴-۰۲۱ و ۸۸۸۵۱۴۴۸-۰۲۱ تماس بگیرند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :