مدیرعامل بانک صنعت و معدن با تامین مالی واحدهای صنعتی لرستان مسیر توسعه این استان هموار می شود

مدیرعامل بانک صنعت و معدن : با تامین مالی واحدهای صنعتی استان لرستان ، مسیر توسعه این استان هموار می شود
#علی_اشرف_افخمي #رئيس_هيات_مديره و #مديرعامل_بانك_صنعت_و_معدن گفت : پروژه‌های ارزشمندي در استان #لرستان با #تأمین مالی بانک صنعت و معدن راه‌اندازی شده است كه مي تواند مسير توسعه اين استان را هموار سازد .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، افخمي كه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خرم آباد سخن مي گفت، تصريح كرد : بانک صنعت و معدن حدود سه میلیارد دلار تسهیلات در اختیار صنعت فولاد گذاشته است.
وي افزود : اين بانك12 طرح را در حوزه فولاد تامين مالي كرده است كه کل ظرفیت آن ها حدود هشت میلیون تن است در حالیکه کل ظرفیت تولید کشور در حال حاضر 17 میلیون تن می باشد.
افخمي با بیان اینکه بانک صنعت و معدن با كمترين تعداد شعبه اقدامات مطلوبی در سطح کشور انجام داده است، افزود:اين بانك به عنوان يك بانك هاي توسعه اي دولتي ، 99 درصد از تسهيلات خود را در اختياربخش خصوصي قرار داده است .
وی با اشاره به تامین مالی حدود نصف ظرفیت فولاد کشور در چهار سال گذشته گفت: ظرفیت فولاد در 2 سال آینده با رسیدن به 25 میلیون تن از رتبه جهانی 13 به 10 خواهد رسید.
افخمی ادامه داد: در حوزه پتروشیمی بزرگترین اتیلن خاورمیانه با فاینانس بانک صنعت و معدن بهره برداری شده است که بخشی از محصول آن صادر و بخشی به خط لوله اتیلن غرب کشور داده می شود.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن با بیان اینکه 2میلیارد و 800 ميليون یورو در حوزه طرح های پتروشیمی در سطح کشور تامین مالی شده است كه رقم 230 میلیون یورو به پتروشیمی لرستان تخصيص داده شده است، گفت: این بانک در راستای پتروشیمی کشور اقدامات قابل توجهی انجام داده و اشتغال قابل توجهی ایجاد کرده است.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: بانک صنعت و معدن در حوزه نیروگاه بیشترین تامین مالی را انجام داده و در سال گذشته 6 هزار مگاوات یعنی 12 نیروگاه 500 مگا واتی فاینانس کرده که 6 مورد از آنها به بهره برداری رسیده اند.
وی گفت: بدون برق ، صنعت در کشور فعال نمی شود و در این راستا 6 نیروگاه دیگر در حال پیگیری و آماده سازی برای بهره برداری است.
وی با بیان اینکه 60 درصد کاشی کشور توسط بانک صنعت و معدن تامین مالی می شود، افزود: بانک های توسعه ای در حوزه زیرساخت فعال هستند و به همین منظور بانک صنعت و معدن نخستین قطار سریع را در منطقه با سرعت 300 کیلومتر در ساعت در مسیر تهران و اصفهان تامین مالی کرده است.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: این طرح با 1.8 میلیارد دلار با پیشرفت فیزیکی 40 درصد تا 2 سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
در این نشست مقرر شد مشکلات مالی مطرح شده واحدهای تولیدی لرستان توسط بانک صنعت و معدن مرتفع و مورد حمایت این بانک قرار گیرند.
علی‌اشرف افخمی همچنين در حاشيه نشست ياد شده و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بانک صنعت و معدن به‌عنوان بانکی توسعه‌ای در استان لرستان طرح‌هایی را تأمین مالی کرده که بخشی به تولید رسیده و برخی از این طرح‌ها نیز به لحاظ مالی در تنگناهای اجرایی است که خوشبختانه با پشتیبانی مقامات ارشد استان به‌ویژه استاندار لرستان بسیاری از این مشکلات تاکنون برطرف شده که از آن ميان می‌توان به پروژه فولاد ازنا اشاره کرد که حدود 10 سال متوقف بود والان فعال است، بخش دارویی بایر افلاک نیز به راه افتاده و بخش‌های دیگر نیز راه‌اندازی می‌شود.
وی افزود: بانک صنعت و معدن به‌عنوان بانک توسعه‌ای در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کند برای خروج از رکود اقتصادی به واحدهای کوچک و متوسط نیز کمک کند، اگرچه بانک صنعت و معدن پر شعبه نیست و منابع زیادی از مردم جذب نمی‌کند ولی با منابعی که از مرکز به استان‌ها می‌دهیم به‌طورقطع بیش از میزان سپرده‌ها تأمین مالی کرده‌ایم.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن اظهارکرد: برای اینکه بتوانیم پاسخگوی نیازهای استان باشیم قطعاً این حمایت‌های بانک را توسعه‌خواهیم داد، واحدهای داراي بحران مالي که امروز در جلسه مطرح شد را تأمین مالی می‌کنیم تا مشکلاتی که با آن‌ها روبه‌رو هستند مرتفع شود.
تصریح کرد: پتروشیمی لرستان با حدود 230 میلیون یورو تأمین مالی به نتیجه رسیده، فولاد ازنا بیش از 185 میلیون دلار تأمین مالی شده و بایر افلاک نیز بیش از 65 میلیون یورو تأمین مالی شده که بخشی به تولید رسیده و بخشی دیگر نیز به انجام می‌رسد.
افخمی بیان کرد: طرح‌های دیگری نیز در دستور کار است که اميد است به نتیجه برسد و مشكل اشتغال که دغدغه همه مقامات ارشد کشوری و استان است ، به‌ویژه براي جوانانی که وارد بازار کار می‌شوند کاهش یابد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :