صنعت و معدن

بانک صنعت و معدن گشایش ال-سی طرح الکترود گرافیتی اردکان را انجام می دهد
مهدي كرباسيان معاون وزير صنعت ، معدن و تجارت و رئيس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران گفت : بانك صنعت و معدن گشايش ال-سي طرح الكترود گرافيتي اردكان را انجام مي دهد.
وي گفت: طرح الکترود گرافیتی اردکان جزء پروژه‌های تاریخی است وما توانستیم ماشین‌آلات آن را به کمک شرکت‌های آلمانی و ایتالیایی با وام یا فاینانس، تأمین مالی کنیم که ٥٠‌میلیون یورو در مرحله نهایی است و ٣٠‌میلیون یورو دیگر نیز به زودی نهایی می‌شود.
كرباسيان افزود: در اين خصوص ضمانت ایمیدرو و بانک صنعت‌ومعدن را پذیرفته‌اند ، یعنی ال‌سی با بانک صنعت‌ومعدن با ضمانت ایمیدرو باز می‌شود و ماشین‌آلات را از طریق بانک اروپایی (آلمانی) BHF می‌فرستند.
معاون وزير صنعت ، معدن و تجارت در مورد تامين اعتبار ياد شده عليرغم مشكل برقراري ارتباطات بانكي كشورمان گفت: بانک صنعت‌ومعدن در این‌باره فعال است. ایمیدرو هم اعتبار بین‌المللی دارد. ایمیدرو در سال‌های گذشته با اعتبار و ضمانت خود، توانسته طرح هرمزال را راه بیندازد که بزرگ‌ترین طرح آلومینیوم جنوب است و برای خودش اعتباری بین‌المللی با بانک‌های فرانسه، ایتالیا و آلمان داشته و دارد.كرباسچي درمورد مشکلات بدهی آلومینیوم المهدی (هرمزال) و كشتي راني جمهوري اسلامي ايران به يك بانك آلماني گفت: به‌دلیل نبود تعهد در سال‌های ٨٤ تا ٨٦، پول پرداخت نشده بود. دوم به‌دلیل تحریم، حتی اگر در مقطعی می‌خواستند پول را پرداخت کنند، قبول نمی‌کردند؛ چون در فهرست سیاه بودیم. درهرصورت بعد از این مذاکرات، قرار شد بدهی‌ها پرداخت شود.وي افزود: بانک خریدار شرکت، قرار بود بدهی‌ها را از طریق بخش خصوصی پرداخت کند که متأسفانه پرداخت نکرد؛ در نتیجه ما چون به‌عنوان ایمیدرو ضامن بودیم، برای خوش‌نامی ایمیدرو و دولت، از بانک صنعت‌ومعدن با حمایت بانک مرکزی، حدود ١٧‌میلیون یورو وام گرفته و بدهی را پرداخت کردیم. کشتی‌رانی جمهوری اسلامی هم توانست این وام را بگیرد و بدهی‌اش را پرداخت کند. حالا خوشبختانه با هرمس حسابمان تسویه شده است. بدیهی است در مقابل این بدهی، توانستیم شمش آلومینیوم از خریدار المهدی (هرمزال) دریافت کنیم و آن را به بانک صنعت‌ومعدن بازپرداخت کنیم.
استاندار ایلام با مدیرعامل بانک صنعت و معدن دیدار کرد
محمدرضا مروارید استاندار ايلام با حضور در بانك صنعت و معدن با علي اشرف افخمي رئيس هيات مديره و مديرعامل اين بانك ديدار و گفتگو كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن وي دراين دیدار ضمن بيان نقش بانك صنعت و معدن در به ثمر رساندن طرح هاي صنعتي كشور خواستار توجه و پیگیری بيشتر اين بانك براي اجرا ي موفق طرح های در حال اجراي استان ايلام شد.استاندار ايلام گفت: بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک توسعه ای نقش کلیدی در پروژه های عمرانی کشور دارد، مشارکت این بانک در تامین مالی و امور زیرساختی، حمایت از صنایع کوچک و متوسط، کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی در جهت کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق بخشی به طرح های در حال اجرا می تواند مفید و مثمر ثمر باشد.افخمي نيز در اين ديدار با اشاره به طرح هاي درحال اجرا و به بهره برداري رسيده صنعتي كه با استفاده از تسهيلات بانك صنعت و معدن به اجرا درآمده اند گفت: اين بانك با توجه به نقش صنايع كوچك و متوسط در توسعه صنعتي و ايجاد اشتغال در مناطق محروم و كمتر توسعه يافته كشور عزم جدي دارد تا ماموريت خود را بهتر از گذشته در اين خصوص به انجام برساند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :