زیان عملیاتی سیمان فارس و خوزستان دو برابر شد

هلدینگ سیمان فارس و خوزستان در اصلاحیه عملکرد سه ماهه منتهی به ۳۱ مرداد ماه ۹۵ خود از تحقق زیان دو ریالی خبر داد.
به گزارش فارس؛ هلدینگ سیمان فارس و خوزستان در اصلاحیه  عملکرد حسابرسی نشده سه ماهه اول امسال خود با 562 میلیارد و 500 هزار تومانی توانسته به ازای هر سهم 2 ریال زیان محقق سازد.
این ناشر در این اصلاحیه با اشاره به دلایل تغییرات واقعی در این دوره عملکردی عنوان کرده در مورد درآمد محقق شده (2) ریال برای هر سهم در گزارش میان دوره‌ای سه ماهه، باید توجه داشت که پیش بینی درآمد هر سهم شرکت برای سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت 96 مبلغ 89 ریال است که 94 درصد از آن مربوط به درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری در شرکت‌های سرمایه پذیر است.
در این اصلاحیه آمده است: «مطابق استانداردهای حسابداری تنها پس از برگزاری مجامع عمومی عادی سالانه و تصویب سود نقدی شرکت‌های سرمایه پذیر و احراز حق دریافت سود، درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها در صورت سود و زیان شرکت لحاظ می‌شود، بنابراین عدم شناسایی درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری در دوره مالی میانی سه ماهه طبیعی بوده » است.
بر این اساس تحقق نهایی درآمد حاصل از سرمایه گذاری در شرکت‌های مذکور در گزارش عملکرد 12 ماهه (بر اساس تصمیمات مجامع عمومی صاحبان سهام آنها) منعکس خواهد شد.
این ناشر در آورده نیز آمده است که « شناسایی سهم سود حاصل از سرمایه گذاری ها بر اساس عملکرد میان دوره ای سه ماهه منتهی به 31 خرداد ماه 1395 شرکت های سرمایه پذیر و تعدیل حساب های میان دوره‌ای سه ماهه مذکور از این بابت، سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و طلب از شرکت‌های سرمایه پذیر هر یک به مبلغ 122.432 میلیون ریال افزایش خواهند یافت.» این ناشر ابراز امیدواری کرده که از این بابت « درآمد هر سهم شرکت در میان دوره‌ای سه ماهه منتهی به 31 مرداد ماه 1395 از مبلغ (2) ریال زیان به مبلغ 20 ریال سود با پوشش 23 درصد از سود پیش بینی شده سال مالی جاری افزایش خواهد یافت.»

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :