جیب‌ها روز به‌روز خالی‌تر و هزینه‌ها سنگین‌تر می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی دلیل زمین‌گیر شدن واحدهای تولیدی را پیش آمدن موضوع اعمال تحریم و رکود حاکم بر بازار عنوان کرد و گفت: جیب‌ها روز به‌روز خالی‌تر و هزینه‌ها سنگین‌تر شده است.
به گزارش فارس از کرمانشاه، محمود حجتی در نشست اقتصاد مقاومتی استان که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: عملکرد استان کرمانشاه نسبت به متوسط ملی در ارتباط با مدیران و کارکنان بانک‌ها(ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی) کمتر است.
حجتی با اشاره به اینکه در حوزه عملکرد بانک‌ها 33 هزار و 397 پرونده برای دریافت وام معرفی شده است، عنوان کرد: 8 هزار و 952 عقد قرارداد در زمینه ارائه تسهیلات انجام گرفته است.
وی میزان عقد قرارداد در استان کرمانشاه را 537 مورد عنوان کرد که 69 مورد آن ارجاع شده است و گفت: این میزان در استان کرمانشاه 14 درصد و در سطح ملی 27 درصد است یعنی عملکرد استان کرمانشاه به‌میزان نصف عملکرد ملی است.
به گفته وزیر جهاد کشاورزی، این نشان می‌دهد عملکرد استان کرمانشاه نسبت به متوسط ملی در ارتباط با عملکرد مدیران و کارکنان بانک‌ها کمتر است و ما البته به محدودیت منابع بانک‌ها و مشکلات واحدها واقف هستیم.
حجتی مشکلات مالی و محدودیت منابع را در سراسر جهان فراگیر و یک امر ناگزیر دانست و با عبارت «چاره نداریم!» گفت: در دنیا به‌خاطر اینکه مشکلات بیشتری پیش نیاید، متولیان امر در بخش‌های دارای مشکل حضور پیدا می‌کنند و حمایت‌هایی همچون بخشودگی‌های بانگی، معافیت‌های مالیاتی، ارائه تسهیلات و بیان راه‌کارهای فنی و اجرایی مبتنی بر برنامه‌ریزی علمی و کار کارشناسی انجام می‌دهند.
این مسؤول از مدیران بانک‌های استان کرمانشاه خواست کاوش داشته باشند و دلیل پایین بودن عملکرد خویش را نسبت به سطح ملی بررسی کنند و ادامه داد: عملکرد بانک‌های استان کرمانشاه یک‌دوم میانگین کشوری در بحث ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی است.
حجتی دلیل به‌وجود آمدن مشکلاتی همچون زمین‌گیر شدن واحدهای تولیدی را پیش آمدن موضوع اعمال تحریم و رکود حاکم بر بازار عنوان کرد و افزود: همه هستی سرمایه‌گذاران به یک واحد تبدیل شده است که با تهدیدات و مشکلات فراوانی روبه‌رو هستند.
وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش با تصریح بر اینکه ذخایر معادن ما در انبار کشتی‌ها و مخازن مانده و نمی‌توانیم کاری انجام دهیم، بیان کرد: در گذشته ناچار بودیم برای وارد کردن سم آفت پسته از خارج که خیلی هم خطرناک بود، هزینه‌های بسیاری پرداخت کنیم که امروزه با استقامت و تدابیر مقام معظم رهبری، امتیازات خوبی در مذاکرات گرفته‌ایم.
وی با بیان اینکه امروز رویکرد ما بستر خوبی به‌دنبال داشته است، خاطرنشان کرد: جیب‌ها روز به‌روز خالی‌تر و هزینه‌ها سنگین‌تر شده و به لطف خداوند در رویکرد نخست دولت، مذاکرات به‌خوبی پیش رفته است.
وزیر جهاد کشاورزی رویکرد دوم را در ارتباط با مسائل اقتصادی عنوان کرد که آرام‌آرام رشد کشور به سوی مثبت رفته و تورم در طول سه سال یک رقمی شده است و گفت: امروز می‌توانیم با دنیا ارتباط تجاری داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه کشورهای خارجی کوچک‌ترین خطوط ارتباطی به ما نمی‌دهند، متذکر شد: ما در مبادلات پولی و بانکی مشکل داریم، چراکه شیوه انجام معامله با سایر کشورها را فرا نگرفته‌ایم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :