اختصاصی تهیه کننده سینما با دیباچه عنوان شد؛ خاطرات سید جمال ساداتیان از آیت الله هاشمی رفسنجانی

در گفتگوی سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما و مسئول دفتر سابق آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) از خاطرات 14 ساله خود با این مقام سیاسی سخن گفت.
سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما و مسئول دفتر سابق مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در گفتگو با خبرنگار سینمایی دیباچه گفت: این واقعه بسیار دردناک بود و من را یاد خاطرات 14 سالی که در ارگان های مختلف در خدمت ایشان بودم انداخت.
وی افزود: من از سال 60 الی 68 به عنوان مسئول دفتر ایشان و پس از آن در گروه مشاورین ریاست جمهوری در خدمتشان بودم.ساداتیان درباره نگاه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به هنر و سینما تاکید کرد: در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم فجر با ایشان به اختتامیه مراسم در تالار وحدت دعوت شدیم که ایشان در سخنرانی در ان جلسه کاربرد سینما را بسیار درست و ارزشمند میدانستند و با صبحت های تخصصی که درباره سینما انجام دادند همه را بهت زده کردند.
تهیه کننده فیلم سینمایی «به رنگ ارغوان» یادآور شد: دیشب که به حسینیه حضرت امام (ره) در جماران رفتم و پیکر ایشان مواجه شدم تمامی خاطراتم مثل یک فیلم از جلوی چشمان گذشت چرا که ایشان به عنوان وکیل بنده و مقام معظم رهبری به عنوان وکیل همسرم عقد ما را جاری کردند و تمام سال هایی که در خدمتشان بودم برایم سراسر خاطره است.
ساداتیان گفت: در سالهای دفاع مقدس بسیاری از امور به مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی ارجاع داده میشد که ایشان هم با صعه صدر تمام با مشکلات برخورد و امور را مدیریت میکردند. ایشان بسیار باهوش و با تدبیر بودند و حس وطن دوستی و تقید ایشان حسی ناب بود.این تهیه کننده سینما ادامه داد: ایشان همیشه سعی کردند تا جلوی افراطی گری ها را بگیرند که همیشه ام با هجمه های گسترده روبرو میشدند.
ساداتیان در پایان تاکید کرد: همه باید با تدبیر و نگاهی فراجناحی در جهت انسجام ملی کشور تلاش کنیم و گرایش های مختلف را نیز در نظر بگیریم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :