همایش شیرخوارگان حسینی در امام زاده محمدطاهر رینه لاریجان برگزار شد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران گفت: مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) لکه ننگی برای جریان باطل آن روز بوده و این حضرت جهانی شده است.
به گزارش کمال نیوز ، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران در همایش شیرخوارگان حسینی که با حضور رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان، مسئولان منطقه و جمع کثیری از عاشقان و دلدادگان به حضرت علی اصغر(ع) در امامزاده محمد طاهر(ع) رینه لاریجان برگزار شد اظهارداشت: نکته اساسی که در مجالس اهل بیت(ع) و همایش شیرخوارگان حسینی باید مطرح کرد بحث تربیت است.
وی افزود: تربیت برای رشد، ترقی و تعالی هر انسانی در ابعاد مختلف نقش اساسی دارد و نخستین جمله ای که مردم درباره انسان موفق به کار می برند تربیت او است.
حجت الاسلام علیزاده تصریح کرد: تربیت و اخلاق اسلامی نکته مهمی است که باید فرزندان خود را در این مسیر قرار دهیم که یتیم واقعی کسی است ادب و اخلاق ندارد و باید همه ما در این حوزه حساس باشیم.
وی با بیان این که امروز دشمن برای انحراف جامعه از همه ظرفیتها و امکانات استفاده می کند، بیان داشت: دشمن برنامه مدون و دقیقی برای رسیدن به مقصود خود دارد که نیاز است مراقبت و حساسیت بسیاری نسبت به تربیت فرزندان داشته باشیم.حجت الاسلام علیزاده اظهارداشت: باید در مجالس اهل بیت(ع) حضور پیدا کنیم و به خروجی آن توجه داشته باشیم تا تغییراتی درون ما ایجاد شود و به مکتب اهل بیت(ع) نزدیک شویم.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران تصریح کرد: ما باید در این مجالس بعد از تربیتی که در خانه صورت می گیرد خودمان دقت کنیم و تربیت شویم که همین مجالس بهترین دانشگاه ادب اسلامی است.وی اظهارداشت: عاشورای حسینی یک داستان صرف نیست بلکه ظرفیت بزرگی برای ترقی و رشد همه جامعه بشری دارد و مهم این است دلدادگان به عاشورا بتوانیم به نحوی شایسته ظرفیت و بستر را ایجاد کنیم.
حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: عاشورا یک فرهنگ جامع، کامل و اثرگذاری است که جهانی شده و دشمن دارد در برابر آن برنامه ریزی
می کند.مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران افزود: دشمن در جنگ نرم و نفوذ فکری بسیار جدی است که حضور در همین مجالس و بهره گیری از فرهنگ اهل بیت(ع) بهترین راه مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمن است.
وی ادامه داد: دشمن برای همه سنین برنامه دارد که در جلسات اهل بیت(ع) باید متوجه شویم وظیفه ما چه چیزی است که دوری از معارف دینی زمینه ساز آسیبهای اجتماعی می شود و با فرهنگ عاشورایی می توانیم در برابر دشمنان قرار گرفته و پیروز میدان شویم.
وی ادامه داد: امروز عاشورا دارد دنیا را جذب
می کند و مانند قرآن کریم قدرت دارد و همه بدیها و مشکلات را دفع می کند که باید تربیت حسینی و قرآنی داشته باشیم.
وی افزود: مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) لکه ننگی برای جریان باطل آن روز بوده و این حضرت جهانی شده است.
حجت الاسلام علیزاده تصریح کرد: روانشناسان معتقدند نوع نگاه و اندیشه مادر در شخصیت و تربیت فرزند اثر دارد که مادران می توانند خدمات بسیاری به جامعه اسلامی و قرآنی صورت دهند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران ادامه داد: باید سرمان را بلند کنیم تربیت یافته مکتب اهل بیت(ع) رهبر ما است که حکمت و تدابیر ارزشمند و گرانقدر او جهانی شده است.
وی ادامه داد: امروز ترویج و تبلیغ اسلام و ارزشها مدیون مادران امام، رهبری، مراجع و شهدا است که مادران می توانند با تربیت صحیح خدمات ارزشمندی به جامعه اسلامی داشته باشند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران بیان داشت: امروز باید یاد بگیریم فرزندان خود را اسلامی و انقلابی تربیت کنیم تا مدافع نظام و ولایت باشند که نیاز است پسران با غیرت و دختران با حجاب تربیت کنیم.
حجت الاسلام رمضان شجاعی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان ما اظهارداشت: ویژه برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه لاریجان برگزار می شود.
وی با بیان این که ترویج فرهنگ عاشورایی و تبیین قیام سرور و سالار شهیدان از اهمیت بسیاری برخوردار است، افزود: تلاش ما در این راستا است تا بتوانیم برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی را به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است برگزار کنیم تا بتواند اثرگذاری لازم را داشته باشد.
رییس اداره اوقاف و امورخیریه لاریجان اظهارداشت: برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در قالب سخنرانی، عزاداری، زیارت عاشورا، اقامه نماز ظهر عاشورا، برپایی خیمه های معرفت و دیگر ویژه برنامه ها همراه است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :