روابط عمومی ها باید ازتکرار کارهای کلیشه ای پرهیز کنند

اطلاع رسانی از دریچه مطبوعات و سایر رسانه ها هریک سرفصل کاری مجزایی است.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: دولت در تراز کار خود به مردم گزارش کار می دهد و روابط عمومی ها در این زمینه با ابزارهای اطلاع رسانی باید خدمات انجام شده را به سمع و نظر مردم برسانند تا مخاطبان اقناع شوند.
” فتح الله حقیقی” در جلسه شورای اطلاع رسانی استان که در محل استانداری البرز تشکیل شد،با بیان اینکه دولت از اراده ملت برخاسته است، گفت: دولت با آغاز به کار خود وعده هایی در حوزه اقتصادی، اجتماعی ،فرهنگی و سیاسی ارائه داد که برای تحقق آنها تلاش کرد که باید اطلاع رسانی شود.
وی با بیان این که وجدان عمومی عملکرد دولت را تعیین
می‌کند،افزود: آنچه مسلم است دولت سرمایه خود را سرمایه اجتماعی می داند و اگر توفیقی بوده در دولت با حضور مردم در صحنه اجتماعی در ابعاد مختلف ملی،
بین المللی و استانی شکل گرفته که به پشتوانه مردم بزرگواربوده است.
معاون استاندار با بیان اینکه باید با اطلاع رسانی مناسب از خدمات دولت،مردم را تکریم کنیم،گفت: انتظار مردم این است که کارهایی که انجام دادیم به مردم گزارش دهیم؛البته رصد می کنیم که مدیران چگونه عملکرد خود را به مردم گزارش می دهند، این اطلاع رسانی باید بنحوی باشد که شیاطین اجازه شیطنت پیدا نکنند.
حقیقی با حایز اهمیت خواندن نقش اطلاع رسانی تصریح کرد: به جهت اهمیتی که در پاسخگویی دولت به ملت وجود داشته است، مقام معظم رهبری سال 83 را سال “پاسخگویی دولت به ملت ” نامگذاری کردند؛ بدان معنا که مدیران ابتدایی ترین کارهای خود را نیز به مردم گزارش دهند.
گویا روابط عمومی ها با وظایف خود آشنا نیستند!
وی با واکنش نسبت به عدم اطلاع رسانی مناسب از خدمات دولت توسط روابط عمومی ها در دستگاه ها گفت: گویی برخی از روابط عمومی ها به کار خود واقف نیستند و تصور دارند که کارشان چسباندن پلاکارد است در حالی که اینگونه نیست ، کار روابط عمومی به عنوان مشاور فرهنگی است و برقراری ارتباط خوب و مناسب با رسانه ها در اولویت کارها باید قرار داشته باشد.
معاون استاندار ادامه داد:
ابتدایی‌ترین کار روابط عمومی ها ارتباط با رسانه هاست و روابط عمومی ها باید گزارش دقیق و مستند خود را از عملکردشان به مردم ارائه دهند.
حقیقی با اشاره بر ضرورت ارائه آمار دقیق و صحیح به مردم افزود: گزارش ها باید دقیق باشد و مادامی که ما خود آمار صحیح نداشته باشیم امکان اطلاع رسانی مناسبی نیز نخواهیم داشت.در این زمینه لازم است که از کلمات کلیشه‌ای در اطلاع رسانی بپرهیزیم و اگر کاری انجام شد باید گزارش آن دقیق به سمع مردم برسد.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری صراحتاً فرمودند که گزارش کار به مردم بدهید و توفیقات نظام را به گوش مردم برسانید.
لزوم تعامل بیشتر مدیران با رسانه ها از دیگر تأکیدات معاون سیاسی بود. حقیقی گفت: اطلاع رسانی از دریچه مطبوعات،سایت ها، صدا و سیما،خبرگزاری ها و.. هر یک سرفصل کاری مجزایی است که باید روی تمامی این حوزه ها و بخش ها مانور داد؛ضمن اینکه سایر کانال های ارتباطی و ابزارهای نوین نیز باید در حوزه اطلاع رسانی به کارگیری شود.
وی افزود: نباید به مردم ارائه آمارهای غلط و متناقض دهیم ،در سطح کشور و در عرصه
بین الملل شما مدیران باید جایگاه خود را حفظ کنید و آمار دقیقی داشته باشید و آمار کذب را رد کنید. صاحب اطلاعات و آمار باشید و اطلاعات دقیق بدهید زیرا وجدان عمومی به دنبال اطلاعات دقیق است.
در ادامه این نشست که با حضور مشاوران استاندار و جمعی از مدیران روابط عمومی های دستگاه ها و اعضای شورای اطلاع رسانی استان برگزار شد، دو تن از مدیران آبفا و گاز گزارش خدمات دولت را ارائه دادند و بررسی روند اطلاع رسانی دقیق، از دیگر محورهای این نشست به شمار می رفت.
*مصوبات شورای اطلاع رسانی استان البرز بدین شرح بود:
-فرمانداری ها، جلسات متناظر شورای اطلاع رسانی را در دستگاه های خود تشکیل دهند.
درگاه شورای اطلاع رسانی به منظور ارائه گزارش های خدمات دولت در دستگاه ها بر روی سایت استانداری ایجاد شود.
هر دستگاه پیشنهادات خود را پیش از جلسات به دبیرخانه شورای اطلاع رسانی اعلام نماید.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :