صدور روادید برای بازرگانان ایرانی تسهیل شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز با بیان اینکه بحث روادید بین دو کشور ایران و عراق هنوز حل نشده است، گفت: کنسولگری ایران در کشور عراق به راحتی برای بازرگانان عراقی روادید صادر می کند اما در ایران برای گرفتن روادید عراق مشکلات بسیاری وجود دارد.
به گزارش ایرنا شهلا عموری در نشست مسئولان استان خوزستان و بصره عراق در سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان اظهار کرد: اگر قرار باشد کنسولگری عراق در ایران علاوه بر تضمین اتاق بازرگانی با نمایندگی وزارت خارجه ایران قرارداد ببندد طرف عراقی هم باید این قرارداد را به کنسولگری ایران ارائه دهد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز تصریح کرد: با توجه به مناسبات و شرایطی که بین دو استان وجود دارد یکی از وظایف حکومت های محلی دو استان استحکام بیشتر روابط فیمابین است.
وی با بیان اینکه مرز شلمچه اولین مرزی بود که ورود کالای ایرانی به عراق از طریق آن صورت گرفت، افزود: اما متاسفانه هر روز روابط اقتصادی در این مرز کمتر می شود.
عموری با اشاره به تفاهمنامه هایی که بین دو استان وجود دارد، گفت: سعی کردیم این تفاهم نامه ها را به صورت تخصصی بررسی کنیم که همکاری در اجرای خط راه آهن شلمچه به بصره و توسعه گردشگری سلامت و استفاده از سهمیه ملی بصره در این زمینه از مهمترین مفاد این تفاهم نامه ها است.
وی همچنین خواستار ایجاد هماهنگی بین طرفین و توافق برای افزایش ساعت کاری به صورت 24 ساعت شد.
ایران در سال گذشته 6.2 میلیارد دلار صادرات کالا به عراق داشته است که بیشتر در بخش موادغذایی، سرامیک و مصالح ساختمانی بوده است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :