تهیه شیوه‌نامه صادرات کالاهای قاچاق

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، با اشاره به تهیه طرح صادرات و تدوین شیوه‌نامه صادرات کالاهای تملیکی، گفت: ارز کالاهای قاچاق باید به بیت‌المال بازگردانده شود.
به گزارش مهر، جمال رازقی با تاکید بر ضرورت حمایت از تولید ملی، بهترین روش مبارزه با پدیده شوم قاچاق را حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی دانست و گفت: ضرورت ارتقای سطح کیفی و کاهش قیمت تمام‌شده کالای تولیدی، از مهمترین ارکان ارتقای رقابت‌پذیری کالای ایرانی در مقابل قاچاق است. وی تاکید کرد و افزود: زمانی که کالاهای سرمایه‌ای مکشوفه قاچاق، پس از طی مراحل قضایی در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی قرار می‌گیرد، در حقیقت بیت‌المال محاسبه می‌شود؛ بنابراین حفظ و حراست و تلاش در جهت استفاده مطلوب از این اموال، اهمیت زیادی دارد. عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اعلام اینکه این اتاق، طرح صادرات و تدوین شیوه‌نامه صادرات کالاهای تملیکی را تهیه می‌کند، گفت: اینکه کالاهای مکشوفه قاچاق اجازه حضور در بازار داخل را نداشته باشند، بسیار با اهمیت است؛ اما در هرصورت برای کالای سرمایه‌ای مکشوفه قاچاق، ارز کشور هزینه شده و باید در جهت بازگرداندن ارز به بیت‌المال تلاش کرد.
وی افزود: در صورت فراهم شدن امکان صادرات مجدد کالاهای سرمایه‌ای تملیکی، تجار و بازرگانان کشور همه تلاش خود را برای ارزآوری و صادرات این کالاها به کار خواهند بست.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :