۵۰ جایگاه سوخت کوچک‌مقیاس در تهران ساخته می‌شود/مشکل کمبود جایگاه در نیمه شمالی پایتخت برطرف می‌شود


مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از امضای تفاهم‌نامه بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شهرداری تهران برای ساخت ۵۰ جایگاه کوچک‌مقیاس در شهر تهران ازسوی شهرداری در آینده نزدیک خبر داد.
علی‌اکبر عرب‌عامری درباره مشخصات فنی این جایگاه‌ها افزود: این جایگاه‌ها در زمین‌هایی به ابعاد ۲۵ در ۱۵ متر احداث خواهد شد و دارای یک سکو و چهار نازل است که هم‌زمان امکان سوختگیری چهار خودرو را فراهم می‌کند.
وی هدف از احداث این جایگاه‌ها را تسهیل در روند توزیع سوخت در کلانشهر تهران و رفع محدودیت‌های مربوط به تعداد جایگاه‌ها در برخی از نقاط پایتخت به‌ویژه در نیمه شمالی اعلام و بیان کرد: هم‌اکنون تعداد ۱۲ زمین از زمین‌های معرفی‌شده از سوی شهرداری مورد تأیید این شرکت قرار گرفته است که با آغاز عملیات اجرایی، پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد جایگاه‌ تا سه، چهار ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران احراز مالکیت زمین را از شروط نخست دریافت مجوز احداث جایگاه‌ در سامانه مجوز جایگاه‌های سوخت اعلام و اظهار کرد: پس از اجرایی شدن این تفاهم‌نامه، شهرداری می‌تواند بنا به صلاحدید خود، بهره‌برداری این جایگاه‌ها را به شرکت‌های بهره‌بردار خصوصی واگذار کند.
عرب‌عامری تأکید کرد: در جایگاه‌های عرضه سوخت کنونی شهر تهران به‌دلیل قدیمی بودن و ساخت طبق استانداردهای پیشین، فاصله سکوها با هم کم است و ظرفیت سوختگیری کمی وجود دارد، اما امیدواریم با احداث این جایگاه‌های کوچک، از حجم ترافیک ورودی در جایگاه‌های سطح پایتخت به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاسته شود.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از ایلنا از وزارت نفت، وی تصریح کرد: اگرچه به دلیل محدود بودن تعداد جایگاه‌ها در مناطق شمالی شهر تهران، اولویت با نیمه شمالی شهر است، اما در هر نقطه که زمینی وجود داشته باشد، این آمادگی وجود دارد تا با بررسی دیگر شرایط، مجوز ساخت جایگاه صادر شود.

1402/4/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :