#گزارش #مجازی از #وضعیت #قسط #تسهیلات_مسکن

# بانک_عامل بخش مسکن امکان گزارش گیری لحظه ای از وضعیت پرداخت اقساط تسهیلات مسکن به صورت «#آنلاین و #مجازی» را برای تسهیلات گیرندگان فراهم کرد.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، با این امکان تمام #تسهیلات گیرندگان حوزه مسکن از بانک عامل بخش مسکن، می توانند به صورت مجازی و در کسری از ثانیه، بدون مراجعه به شعب، نسبت به آخرین وضعیت پرداخت اقساط تسهیلات مسکن مطلع شوند.
این امکان برای تمامی انواع تسهیلات مسکن دریافت شده از سوی تسهیلات گیرندگان اعم از تسهیلات گیرندگان صندوق پس انداز مسکن یکم،تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم تسهیلات و سایر تسهیلات بانک عامل بخش مسکن به خصوص تسهیلات مسکن مهر قابل استفاده است.
بر این اساس، تمامی تسهیلات گیرندگان می توانند در هر زمان و در هر مکانی با صرف زمانی بسیار اندک تمامی اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت بازپرداخت تسهیلات خود اعم از مبلغ کل تسهیلات، مبلغ کل اقساط، مانده بدهی، مانده جریمه، مانده معوقه، تعداد کل اقساط، مانده کارمزد،کسری از قسط و تعداد اقساط پرداخت شده را مشاهده کنند.
این در حالی است که در این سامانه اینترنتی، کاربران (تسهیلات گیرندگان) قادر خواهند بود علاوه بر مشاهده زمان سر رسید اولین قسط، از زمان دقیق سر رسید قسط بعدی در هر مرحله اطلاع پیدا کنند.
بانک عامل بخش مسکن با راه اندازی سامانه اینترنتی مشاهده آخرین وضعیت و جزییات پرداخت اقساط تسهیلات گیرندگان مسکن، چالش عدم اطلاع از وضعیت بازپرداخت اقساط را برای تسهیلات گیرندگان برطرف کرده است.
در خلاء این سامانه اینترنتی، برخی از تسهیلات گیرندگان مسکن به ویژه تسهیلات گیرندگان مسکن مهر در بسیاری موارد به دلیل عدم اطلاع از جزییات پرداخت اقساط تسهیلات در پرداخت قسط های بعدی دچار تاخیر شده و از زمان دقیق بازپرداخت قسط بعدی بی اطلاع بودند؛در چنین وضعیتی تسهیلات گیرندگان متحمل زیان شده و مشمول پرداخت جرایم ناشی از دیرکرد بازپرداخت تسهیلات می شدند و در بسیاری موارد از این جرایم نیز مطلع نمی شدند؛ این در حالی است که با راه اندازی این سامانه تمام مشکلات مربوط به عدم اطلاع و دسترسی تسهیلات گیرندگان به آخرین وضعیت پرداخت اقساط مسکن برطرف شده است.
در این سامانه همچنین تسهیلات گیرندگان می توانند با مشاهده تمامی اطلاعات مربوط به دریافت تسهیلات اعم از اطلاعات هویتی شامل نام و نام خانوادگی صاحب حساب، شماره حساب و شماره کارت اقساط خود را مشاهده کنند و در صورت عدم تطابق با شماره حساب و کارت خود نسبت به منظور اصلاح مشکل ایجاد شده به سرعت مطلع شده و اقدام کنند.
این سامانه اینترنتی هم اکنون به آدرس https://epayment.bank-maskan.ir در اختیار و در دسترس تسهیلات گیرندگان انواع تسهیلات مسکن قرار دارد؛ تسهیلات گیرندگان می توانند با مراجعه به این سایت، پس از انتخاب گزینه سامانه بانکداری الکترونیک،گزینه پرداخت قسط را در نوار نارنجی رنگ سمت راست صفحه مانیتور انتخاب کنند و پس از کلیک مجدد بر روی گزینه پرداخت قسط، وارد بخش مربوطه برای اطلاع از آخرین وضعیت و جزییات پرداخت اقساط تسهیلات مسکن شوند؛ در این قسمت با وارد کردن شماره کارت تسهیلات، افراد به صفحه ای هدایت می شوند که در آن آخرین وضعیت و ریز جزییات مربوط به پرداخت اقساط از سوی تسهیلات گیرندگان به تفکیک نمایش داده شده است.
کاربران و تسهیلات گیرندگان با ورود به این سامانه نه تنها قادر به صحت سنجی اطلاعات هویتی خود، ثبت شده در سامانه بانک عامل بخش مسکن به عنوان تسهیلات گیرنده هستند بلکه برای اطلاع از جزیی ترین اطلاعات مربوط به پرداخت اقساط تسهیلات از مراجعه به شعب بانک بی نیاز می شوند؛ این در حالی است که به واسطه کاهش حجم مراجعه تسهیلات گیرندگان به شعب، بار ترافیکی ناشی از تعدد سفرهای درون شهری نیز کاهش می یابد.
از طریق این سامانه همچنین دریافت کنندگان تسهیلات مسکن می توانند با محاسبه ما به التفاوت تعداد کل اقساط تسهیلات و تعداد اقساط پرداخت شده، تعداد دقیق اقساط باقی مانده را نیز محاسبه کنند؛با اطلاع تسهیلات گیرندگان از زمان اتمام اقساط تسهیلات، امکان برنامه ریزی مالی برای آن ها به منظور انجام اقدامات بعدی نیز فراهم می شود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :