پیام مدیر عامل بانک صنعت و معدن به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس این بانک

علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک صنعت و معدن به مناسبت  شصتمین سالگرد تاسیس این بانک پیامی صادر کرد .
در این پیام آمده است :
تلاشگران عرصه صنعت و معدن کشور بسیار خرسندم اعلام نمایم در شرایطی وارد شصتمین سالگرد تاسیس بانک صنعت و معدن می شویم که این بانک قادر بوده در کارنامه کاری خود سوابق درخشانی را ثبت نماید. رویکرد ارزشی آفرینی و پایبندی به اخلاق حرفه ای و اعتقاد راسخ به پیشرفت و توسعه به مجموعه این بانک توسعه ای ظرفیت و قدرتی بخشید تا در شرایط دشوار اقتصادی پرثمرترین گامها را در راستای اعتلای اهداف توسعه ای کشور و تعالی بخش صنعت و معدن بردارند .
در مسیر جهانی شدن اقتصادها تنها سازمان هایی قادر به ادامه حیات خواهند بود که از موج های تغییرات نهراسند و با شرایط جدید کسب و کار خود هوشمندانه و آگاهانه مواجه شوند  اگر این تغییرات بهنگام شناسایی، مدیریت و برنامهریزی  گردد و نسبت به ارائه خدمات و محصولات مطابق با خواسته بازار و مشتریان اقدام شود. سازمان در  مسیر پویایی خود قادر به ادامه حیات با قابلیت رقابت خواهد بود. با توجه به این نکته  که نظام بانکی به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های اقتصاد در هر کشور است. باید بپذیریم که این بخش نیز از تاثیر تغییرات مبرا نبوده و دیر یا زود درگیر  این دریای پر تلاطم خواهد شد مفتخریم که بگوئیم بانک صنعت و معدن نیز همگام با تغییرات فضای کسب و کار در شبکه بانکی و برخورد هوشمندانه با تغییرات یاد شده همواره تلاش کرده جزء برترین بانکهای کشور باشد اولین بانک توسعه ای در چارچوب  برنامه های اقتصادی  کشور و ضوابط  بانک مرکزی و با بکارگیری قابلیت های عملیات بانکداری توسعه ای – سرمایه گذاری ، در جهت توسعه اقتصادی کشور در سال  1325 با نام بانک اعتبارات صنعتی تاسیس شد و سپس در سال های بعد به بانک توسعه صنعتی و معدنی  ایران بانک توسعه و سرمایه گذاری ایران . شرکت سرمایه گذاری بانک های ایران و صندوق  ضمانت صنعتی نیز تشکیل گردیدند  پس از پیروزی انقلاب اسلامی این بانک ها و موسسات مالی تحت نام بانک صنعت و معدن ادغام و این بانک هم اکنون با برخورداری از سرمایه انسانی متخصص  توانمند و کارآمد و در سایه کار تیمی بستری مناسب برای حضور و مشارکت بخش خصوصی و غیر دولتی با استفاده از  کلیه ظرفیت های حرفه ای و با تجربه 60 سال فراهم نموده است. مشتریان شرکتی در بخش های صنعت معدن و زیر ساخت بازار هدف بانک را تشکیل داده اند که از طریق ستاد و شبکه شعب  در سراسر کشور خدمات لازم به آنها ارائه می گردد . کسب سهم بازار ممتاز در شبکه بانکی در اعطای تسهیلات به بخش صنعت و معدن نشان می دهد این بانک از جایگاه ویژه ای در تامین مالی بخش مولد اقتصاد برخوردار است.
مدیریت بهینه ی دارایی ها و بدهی های بانک مدیریت مستمر ریسک، قرار گرفتن  در فهرست صد شرکت برتر طی سالهای متمادی، کسب رتبه های بین المللی از سازمانهای معتبر رتبه بندی جهان، انضباط  مالی توجه اکید به ایفای نقش مسئولیت اجتماعی و موفقیت هایی از این دست همگی گواهی بر عزم راسخ این مجموعه  در راستای پیشرفت و توسعه کشور دارد .
امروز این بانک با نگاهی به 60 سال گذشته پر افتخار چشم انداز روشنی را برای خود رسم کرده است چشم‌اندازی که در آن ساختار این بانک  برای انطباق با شرایط  نوین داخلی  و بین المللی و تعامل با موسسات پیشرفته جهان به شکلی مستمر ارتقا می یابد . ایجاد نقش موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی و سند چشم انداز در راستای  توسعه همه جانبه کشورمان برای نیل به جایگاهی در خور شان این ملت بزرگ هدفی است که من و همکارانم  در بانک صنعت و معدن دنبال می کنیم .
امروزه رفع تحریم ها شرایط لازم را برای توسعه فعالیت های بانکی و بانکداری الکترونیک فراهم ساخته به ویژه با توجه به تسهیل تدریجی  ارتباطات بانکی با دیگر کشورها امکان ورود تکنولوژی های جدید به کشور فراهم شده و فضای مناسبی برای تحول در نظام بانکی مهیا است. بانک صنعت و معدن نیز در آستانه هفتمین دهه خدمت رسانی خود. توسعه خدمات نوین و به خصوص استقرار سامانه بانکداری  جامع متمرکز (CoreBanking ) و پیاده سازی کامل آن در سال آینده را اولویت اصلی خود قرار داده تا شاهد تحول مهمی در توسعه خدمات این بانک به فعالان  اقتصادی باشیم. با اعتقاد به همراهی و پشتیبانی همیشگی حضرت حق و با تکیه بر دانش و پشتکار مجموعه بانک صنعت و معدن بر آن هستیم تا در طلیعه شصتمین سال حضور بانک صنعت و معدن در اقتصاد کشور بتوانیم همراه با دولت تدبیر  و امید گام های بلندتری در مسیر توسعه پایدار و آبادانی سرزمین مان برداریم .

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :