پول های سرگردان با تدبیر بانک ها ساماندهی می‌شود

بانک ها در جریان دو حوزه ی اصلی تجهیز وتخصیص منابع در قانون بانکداری بدون ربا موظفند سازوکارهایی را تعریف کنند که در انضباط بخشی به پول های سرگردان ، هدایت وساماندهی آن مثمر ثمر باشد.
به گزارش روابط عمومی بانک ، دکتر حمیدرضا نجف پور قائم مقام مدیر عامل بانک قوامین که در جریان معرفی مدیر جدید شعب بانک در قزوین سخن می گفت در خصوص تصویب قانون عملیات بانکداری بدون ربا افزود: ایران در 33 سال پیش تنها ونخستین کشوری در جهان اسلام بود که قانون بانکداری بدون ربا را طرح ریزی واجرا نمود و پس از آن سایر کشورهای اسلامی برای بانکداری خود شکل های مختلفی از آن ارائه دادند وهم اکنون نیز به دلیل کارکردهای برجسته آن در برخی کشورهای اروپایی نیز به اجرا در امده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در حوزه تخصیص منابع گفت: سیستم بانکی کشور باید نسبت به هدایت هوشمندانه منابع در اقتصاد کشور به نحوی که باعث شکوفایی شود ، اقدام کند.قائم مقام مدیر عامل بانک خاطرنشان کرد: تخصیص منابع در اقتصاد کشور باید با ویژگی های اقتصاد اسلامی همخوانی داشته باشد و اقتصاد اسلامی امروزه در مدل اقتصاد مقاومتی متبلور است. وی ادامه داد: تمامی تلاش ها در اقتصاد اسلامی بر این اصل استوار است که اقتصاد مبتنی بر ویژگی و مولفه قوی اسلامی یعنی عدالت ایجاد شود .

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :