ورود 1000 دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی كلانشهر هاي كشور با حمایت بانک شهر

تفاهم نامه همكاري براي انتقال فناوري توليد مشترك، مونتاژ و ساخت 1000 دستگاه اتوبوس درون شهري 12 و 18 متري با حضور سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و دکتر حسین محمد پورزرندی مدير عامل بانك شهر و نایب رئیسه هیات مدیره این بانک به امضا رسيد.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، در این تفاهم نامه که به امضاء مدير عامل گروه توسعه صنايع و معادن شهر و مدير عامل شركت زرين خودرو رسيد، مقدمات لازم براي عقد قرار داد نهايي انتقال فناوري و توليد مشترك اتوبوس‌هاي 12 و 18 متري با يك شركت معتبر اروپايي فراهم خواهد آمد.
در اين تفاهم نامه شركت اروپايي طرف قرار داد با گروه توسعه صنايع و معادن شهر علاوه بر پشتيباني فني در خصوص تجهيز و راه‌اندازی خطوط توليد، در زمينه آموزش نيروهاي فني نيز مساعدت خواهد کرد.
همچنين قرار است تامين مالي اين پروژه با اختصاص خط مالي توسط بانك اروپايي اگزيم و با حمايت و تضمين بانك شهر صورت پذيرد، بر همين اساس با تخصيص 45 ميليون يورو براي توليد 200 دستگاه اتوبوس درون شهري براي فاز اول عمليات اجرايي اين پروژه آغاز خواهد شد و پيش بيني مي‌شود براي فاز دوم نيز 400 دستگاه اتوبوس ديگر به صورت مشاركتي توليد و به ناوگان حمل و نقل شهري اضافه شود.
با توجه به نامگذاري سال 1395 از سوي رهبر فرزانه انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل و تعلق عمده سهام بانك شهر به شهرداري هاي كلان شهر هاي كشور؛ در راستاي ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي و حمايت از عمران و آباداني شهري، حمايت از نوسازي ناوگان اتوبوس راني شهري به صورت ويژه در دستور كار گروه توسعه صنايع و معادن شهر (از هلدينگ وابسته به بانك شهر ) قرار گرفته است.
گفتني است شركت زرين خودرو نیز تمامي استانداردهاي روز دنيا را دارا بوده و با در اختيار داشتن بيش از 120 نيروي متخصص امكانات و سوله هاي مجهز صنعتي به مساحت 12 هكتار يكي از معتبرترين شركت هاي توليد كننده اتوبوس در داخل كشور به شمار مي رود.
شایان ذکر است با توجه به نامگذاری سال 1395 از سوی رهبر فرزانه انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل و همچنین سیاست های ابلاغی دولت، گروه توسعه صنایع و معادن شهر مذاکرات فشرده ای را با تولید کنندگان بنام و شرکت های معتبر خارجی به انجام رسانده که عقد تفاهم نامه اولیه با شرکت اتوبوس ساز اروپایی زمینه های عملی برخورداری و بهره مندی از فناوری و استانداردهای روز دنیا را بیش از گذشته فراهم خواهد آورد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

<