هزار و ۱۱۱ شرکت در لیست واگذاری خصوصی‌سازی

مشاور سازمان خصوصی‌سازی گفت: از مجموع هزار و ۱۱۱ شرکت برای واگذاری در سازمان خصوصی سازی ۵۴۵ شرکت تاکنون به فروش رفته است.
جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در گفتگو با ایلنا اظهار داشت: از زمان آغاز بکار سازمان خصوصی سازی ( ۱۵ سال گذشته تاکنون) حدود ۱ هزار و ۱۱۱ شرکت در لیست واگذاری‌های این سازمان قرار گرفته است .
وی افزود: طی سالهای ۸۰ تا ۹۵ مجموعا ۹۰۰ شرکت به عناوین گوناگون وضعیت قیمتشان روشن شده و بخش زیادی از آنها واگذار شده و به فروش رفته است.  سبحانی تصریح کرد: در مجموع از ۱ هزار و ۱۱۱ شرکت تاکنون ۵۴۵ شرکت به فروش رفته، ۱۱۷ شرکت منحل و یا ورشکسته شده و ۱۲۶ شرکت نیز از گروه ۱ و ۲ به گروه ۳ منتقل شده یا به خارج از واگذاری‌ها منتقل شده‌اند و ۸۰۰ شرکت دیگر نیز به شکل‌های مختلف واگذار شدند. وی ادامه داد: تعدادی از بنگاههای واگذار شده نیز اضافه بر این ۸۰۰ شرکت پیشنهاد خروج از لیست ۱ و ۲ را دارند و چون پیشنهاد آنها اعلام شده فعلا در موردشان کاری صورت نگرفته است.
۲۰۱ شرکت در سال ۹۵ واگذار می‌شوند
مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی تصریح کرد: برای سال ۹۵ نیز ۲۰۱ شرکت در مجموع واگذاری‌ها قرار دارند که تعدادی از این مجموعه کار کارشناسی‌شان صورت گرفته و قیمت گذاری شده‌اند و تلاش داریم تا برای واگذاری آنها تا پایان سال اقدام کنیم .
بسیاری از واگذاری‌ها در شش ماهه دوم سال صورت می‌گیرد
وی خاطر نشان کرد: حجم بسیاری از واگذاری ها در شش ماهه دوم سال خواهد بود و فرایند قیمت‌گذاری شرکتها در حال طی شدن است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا همه این ۲۰۱ شرکت تا پایان سال به فروش خواهند رفت یا خیر؟ گفت: پاسخ این پرسش مشخص نیست و در صورتی که خریدار داشته باشند به فروش می‌رسند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :