نقش امنیت پایدار در توسعه همه جانبه قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: امنیت پایدار حاکم بر شهرستان قشم نقش ارزنده ای در تحولات کلان اقتصادی و توسعه همه جانبه این منطقه دارد.
به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمید رضا مومنی در پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی (9 تا 15 مهر ماه) با حضور در مقر فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان قشم و دیدار با سرهنگ داود محمود زاده و تنی چند از مسئولان این نیرو، افزود: امنیت پایدار قشم با مدیریت ارزشمند فرماندهی و حضور مقتدرانه نیروهای انتظامی تحت هدایت وی در این منطقه حاصل شده است.
وی با تبریک هفته نیروی انتظامی به فرزندان پرتلاش این نیرو در شهرستان قشم، اعلام کرد: موفقیت سازمان منطقه آزاد قشم در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سایه امنیت و آرامش حاکم بر این منطقه امکانپذیر شده است و این موفقیت را مرهون خدمات تلاشگران تامین کننده امنیت می دانیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از ایجاد نظم و امنیت در جامعه به عنوان دو ماموریت بسیار مهم و ارزشمند نیروی انتظامی نام برد و گفت: هیچ فعالیتی بدون شرایط نظم و امنیت به موفقیت نمی رسد و  زندگی بدون نظم و امنیت معنا و مفهوم واقعی پیدا نمی کند.
وی ادامه داد: همکاری مردم قشم با نیروهای تامین کننده امنیت موجب بالا رفتن سطح امنیت در این منطقه می شود و هرچقدر این ارتباط قوی تر باشد نتیجه خروجی آن نیز مثبت تر می شود.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قشم نیز با تقدیر از حمایت های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از نیروهای تامین کننده امنیت در این شهرستان، گفت: نیروی انتظامی 8 هزار شهید در دوران دفاع مقدس و بیش از 12 هزار شهید هم در عملیات مختلف در راستای تامین نظم و امنیت در نقاط مختلف کشور تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.سرهنگ داود
محمود زاده افزود: جزیره قشم به عنوان یک جزیره مهم و استراتژیک ظرفیت های مهمی در حوزه سرمایه گذاری دارد که امنیت، مهمترین عامل ورود و جذب سرمایه گذاران محسوب می شود.وی ادامه داد: نیروی انتظامی برای حاکمیت امنیت پایدار در این منطقه از هیچ کوششی فروگذار نیستند و همچنان برای بقای نام قشم در زمره امن ترین شهرستان های ایران تلاش می کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار با فرمانده یگان دریابانی شهرستان قشم گفت: ورود کالاهای مجاز به منطقه آزاد و از مبادی قانونی امری قانونی است و فعالان اقتصادی می توانند همه گونه کالا به جز کالاهای ممنوعه را با حفظ قوانین و مقررات گمرکی سازمان منطقه آزاد به این منطقه وارد کنند.
وی ادامه داد: خروج کالاهای مجاز نیز از قشم به سرزمین اصلی تنها از طریق گمرک ایران صورت میگیرد لذا ما و تمام نیروهای امنیتی در این منطقه با عنایت به منویات رهبرمعظم انقلاب تمام تلاش خود را به منظور ایجاد سهولت و دقت در ایفای وظایف گمرک ایران بکارخواهیم بست تا ضمن تقویت مسیر ورود کالا به قشم از مبادی قانونی، گمرک ایران باتمام توان و قدرت در مقابل پدیده شوم قاچاق ایستادگی کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فعالیت نیروی دریابانی را برای کاهش قاچاق کالا در کنار اقدامات مثبتی که در گمرکات این منطقه ایجاد شده بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: فعالان اقتصادی نیز با احترام به قانون می توانند به سلامت بیشتر اقدامات بازرگانی و تجاری در این منطقه کمک کنند.
فرمانده یگان دریابانی شهرستان قشم هم در این دیدار گفت: حمایت سازمان منطقه آزاد قشم از یگان دریابانی موجب تقویت فعالیت این یگان در مبارزه با قاچاقچیان کالا و سوخت در آب های خلیج فارس شده است.
سرهنگ پاسدار قادر مرشدی، افزود: نیروهای یگان دریابانی شهرستان قشم در 369 کیلومتر نوار ساحلی با 12 پاسگاه، 5 پست کنترل و یک واحد شناوری به صورت شبانه روز بر تحولات آب های تحت کنترل خود نظارت می کنند.
وی ادامه داد: توسعه خدمات گمرکی، حضور مستمر نیروهای یگان دریابانی قشم و ساماندهی یکهزار و 500 شناور بی هویت نقش مهمی در کاهش قاچاق کالا در این منطقه داشته است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :