#نرخ_سود، مهمترین #چالش #نظام_بانکی کشور

قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل گفت: نرخ سود بانکی در حال حاضر از مباحث چالش برانگیز نه تنها در سیستم بانکی بلکه در نظام اقتصادی کشور تبدیل شده است.
به گزارش سرزمین_پویا،محمد رضا مروجی گفت: یکی از چالش های سیستم بانکی در کشور را نرخ سود بانکی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر مهمترین چالشی که بانک‌های کشور با آن رو به رو هستند در حوزه سودهای پرداختی به مردم با توجه به وضعیت تورم است.
قائم مقام موسسه اعتباری ملل تصریح کرد:بانک هایی که به سمت بنگاهداری رفته بودند ازتورم وسود همزمان استفاده می کردند ولی بدلیل کاهش نرخ تورم سودبه تنهایی جوابگوی سودسپرده ها نیست واین سبب چالش این دسته ازبانکها شده ولی بانکهایی که بنگاهداری نمی کنند وفقط واسطه گری پول که وظیفه اصلی شان است انجام می دهندبامشکل خاصی مواجه نیستند چون بانک وموسسه اعتباری درواسطه گری فقط حق الوکاله خودرادریافت می کند لذا هرگونه سودداشته باشد بایدمحاسبه وبه عنوان سود قطعی به سپرده گذاران پرداخت کنند.
وی در خصوص کاهش نرخ سودهای بانکی خاطر نشان کرد :کاهش نرخ سود سپرده های بانکی در این وضعیت اقتصادی می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور باشد . در این طرح به جای آنکه سرمایه ها در بانک ها راکد بماند به سمت ایجاد اشتغال و حرکت چرخ های تولید متمایل می شود که حاصل آن رشد اقتصادی خواهد بود.
عصر_ارتباط

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :