نخستین فسیل کشف شده از سه حیوانی که همدیگر را بلعیده‌اند

این فسیل یک حشره را داخل شکم یک مارمولک نشان داد که البته این مارمولک نیز توسط یک مار بلعیده شد بود.
به گزارش فارس، محققان تاکنون انواع مختلف سنگواره‌ها از دایناسورها و دیگر موجودات زنده ماقبل تاریخ را شناسایی کرده‌اند و مطالعه روی هر کدام از آنها ابهامات زیادی را برطرف کرده است. ولی این نخستین باری است که چنین فسیلی در جهان شناسایی می‌شود.
دریاچه آتشفشانی ماقبل تاریخ Messel Pit در آلمان از جمله کمپ‌هایی است که محققان و تاریخ‌شناسان روی آن فعالیت‌های گسترده انجام می‌دهند. محققان در آخرین بررسی‌های خود یک فسیل عجیب در این دریاچه شناسایی کردند.
بررسی‌ها روی این فسیل یک حشره را داخل شکم یک مارمولک نشان داد که البته این مارمولک نیز توسط یک مار بلعیده شد بود. این فسیل به گونه‌ای باقی مانده بود که رسوبات آن به خوبی بقایای هر سه موجود زنده را نشان داد.
این سه موجود زنده در دوره ماقبل تاریخ می‌زیسته‌اند که احتمالا مدت کوتاهی پس از آنکه حشره توسط مارمولک بلعیده شد، یک مار بزرگ آنها را به صورت یکجا در شکم خود جا داده است.
این فسیل به دانشمندان نشان داد 48 میلیون سال قبل چرخه غذایی بین موجودات زنده چگونه بوده است. تاریخ‌شناسان با این کشف بزرگ عادات غذایی را بین حیوانات شناسایی کردند و متوجه شدند که در آن زمان هم مارها غذاهای مشابه را می‌خوردند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :