نخستین ان‌جی‌ال شرکت ملی نفت به بخش خصوصی واگذار شد

الحاقیه قرارداد ان‌جی‌ال ٣٢٠٠ بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس) امضا و به این ترتیب نخستین واحد ان‌جی‌ال کشور به بخش خصوصی واگذار شد.
به گزارش شانا، الحاقیه قرارداد ساخت تاسیسات ان جی ال ٣٢٠٠ غرب کارون چهارشنبه، هفتم مهرماه در نشستی با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و معاون نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه خاتم الانبیا امضا شد.
بر این اساس، همه حقوق قراردادی شرکت ملی نفت ایران در این پروژه به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس واگذار شد.  ساخت کارخانه گاز و گاز مایع ٣٢٠٠ با هدف جلوگیری از سوختن گازهای همراه نفت غرب کارون در دستور کار شرکت مهندسی و توسعه نفت قرار داشت که در قالب سیاست‌های جدید شرکت ملی نفت ایران مبنی بر واگذاری ان‌جی‌ال‌ ها به بخش خصوصی برای به ثمر رسیدن هر چه سریعتر پروژه های در دست اقدام، به شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس واگذار شده است. با بهره برداری از کارخانه گاز و گاز مایع ٣٢٠٠ غرب کارون از سوزاندن روزانه ٥٠٠ میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری می شود؛ هدفی که با به ثمر رسیدن ٢ فاز توسعه ای (هر یک به ظرفیت ٢٥٠ میلیون فوت مکعب) محقق خواهد شد. پیش بینی می شود با توجه به این که محصولات ان‌جی‌ال به عنوان خوراک پتروشیمی‌ها مورد استفاده قرار می گیرد، واگذاری این واحد به هلدینگ خلیج فارس که خود ذینفع به شمار می رود، منجر به تسریع در روند تکمیل و بهره برداری این پروژه شود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :