معاون وزیر صنعت خبر داد:افتتاح ۵۴۰۰ واحد صنعتی نیمه تمام تا پایان سال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قرار است تا پایان امسال ۵۴۰۰ واحد صنعتی نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در کشور به بهره‌برداری رسد که با افتتاح این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری ۲۲ هزار میلیارد تومان برای ۹۰ هزار نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.
به گزارش ایسنا، حسین ابویی مهریزی در حاشیه افتتاح طرح‌های صنعتی صومعه‌سرا در شهرک صنعتی این شهرستان با بیان اینکه برنامه دولت به جد با بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشور در راستای تحقق و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: سیاست‌های ابلاغیه مقام معظم رهبری یک نقشه راه است.
وی با بیان اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یک پروژه کوتاه‌مدت نیست بلکه از دل آن سیاست‌ها، دولت ۱۲ برنامه ملی، ۶۰ طرح ملی و ۱۲۰ پروژه اقتصاد مقاومتی را تعریف کرده است، افزود: ایجاد اشتغال، تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از اولویت‌های این وزارت است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره بر اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۹۷۱ واحد صنعتی، تولیدی و کشاورزی کوچک و متوسط برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، خاطرنشان کرد: میزان ۴۴۰۰ میلیارد تومان به این واحدها تسهیلات پرداخت شده است.
ایوبی مهریزی با بیان اینکه ۱۹۵ واحد استان گیلان موفق به دریافت ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات شده‌اند، گفت: تکمیل پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و راه‌اندازی ۳۶ طرح مهم ملی از برنامه‌های این وزارت است. این طرح‌ها نقش مهم و به‌سزایی در اقتصاد کشور، تکمیل زنجیره ارزش و صنایع پایین‌دستی دارد.وی از راه‌اندازی ۲۰۳۳ واحد صنعتی، تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد از ابتدای امسال خبر داد و تصریح کرد: این واحدهای صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی و اشتغال مستقیم ۳۱ هزار و ۴۰۰ نفر به بهره‌برداری رسیده است.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۶۵ واحد صنعتی طی بازه زمانی مذکور در استان گیلان با سرمایه‌گذاری ۸۰۴ میلیارد تومان و اشتغالزایی قریب هزار نفر به بهره برداری رسیده است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :