معاون اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی در شبکه سلامت: سازمان تأمین اجتماعی با یک دهم تخت یک پنجم خدمات بستری کشور را ارائه می دهد

معاون اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: یک دهم تخت های بستری کشور در اختیار سازمان تأمین اجتماعی است که در سال ٩٥ حدود یک میلیون مورد خدمات بستری به جامعه تحت پوشش شامل یک پنجم خدمات بستری در این مراکز ارائه شده است.
به گزارش سرزمین پویا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مجید صادقی راد که به مناسبت هفته تأمین اجتماعی در برنامه همین امروز شبکه سلامت حضور داشت، با اعلام این مطلب، اظهار داشت: از حدود ١٠٠ هزار تخت بستری موجود در کشور ١٠ هزار تخت در مراکز درمانی تأمین اجتماعی مستقر است و مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در مقایسه با مراکز دولتی و خصوصی عملکرد خوبی دارند.
وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی با داشتن یک دهم تخت بستری، یک پنجم خدمات بستری را پوشش داده است، افزود: مراکز درمانی تأمین اجتماعی با اقبال عمومی بیمه شدگان این سازمان مواجه هستند و با توجه به رایگان بودن و کیفیت قابل قبول خدمات رضایتمندی بیمه شدگان حاصل می شود.

معاون اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در حوزه سرپایی نیز بالغ بر ١٣٠ میلیون مراجعه داشته ایم، گفت: در این حوزه ٦٠ میلیون مراجعه به پزشکان صورت گرفته است.

دکتر صادقی راد ارتقاء خدمات درمانی را برنامه همیشگی سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: در حال حاضر استقرار سیستم نظام ارجاع داخلی یکی از اولویت های سازمان تأمین اجتماعی است که با استقرار آن بیمه شدگان ما مطابق با نیاز خود از خدمات استفاده می کنند و پرونده الکترونیک برای آنها ایجاد می شود.

وی افزود: بر این اساس بیماران مزمن که نیازمند خدمات پیوسته هستند در این قالب قرار می گیرند و درمان آنان پیگیری می شود و برنامه های سازمان برای ارتقاء کیفیت خدمات انجام می شود.

دکتر صادقی راد تأمین کادر تخصصی را از مهمترین اولیت های مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: انتظاری که وجود دارد این است با توجه به تولیگری درمان در وزارت بهداشت، همکاری و مساعدت برای تأمین نیروی تخصصی در جای جای کشور انجام شود و نیروی پزشک مراکز ما تأمین شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه ارتقاء هتلینگ در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی و ایجاد تحول اساسی در بیمارستان ها، اظهار داشت: همزمان با اجرای این برنامه ساماندهی اورژانس های مراکز بستری مطابق با آخرین معیارها و ارتقاء تجهیزات مراکز درمانی در دستور کار قرار دارد.

معاون اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به سوالی درباره خدمات دندانپزشکی و وضعیت پوشش داروهای مورد نیاز بیماران در مراکز درمانی ملکی این سازمان، گفت: سازمان تأمین اجتماعی مطابق با مصوبات شورای عالی بیمه خدمت رسانی می کند و مثل سایر بیمه های پایه این مصوبات را اجرا می کند.

دکتر صادقی راد افزود: هرآنچه در این شورا و مطابق با سیاست های دولت مصوب شود، سازمان تأمین اجتماعی مکلف به اجرا است. در حوزه دهان و دندان در حوزه پیشگیری اقداماتی انجام می شود که بر اساس مصوبات شورای عالی بیمه است.

وی درباره تأمین دارو نیز گفت: در مراکز درمانی تأمین اجتماعی داروهای مورد نیاز مراجعه کنندگان تأمین می شود و در درمان غیر مستقیم نیز اکثریت قریب به اتفاق داروهای موجود در فارماکوپه دارویی کشور تحت پوشش قرار دارد که این موضوع نیز مطابق با مصوبات شورای عالی بیمه انجام می شود.

دکتر صادقی راد ادامه داد: از جمله داروهای بسیار گرانقیمت و داروهای مروبط به بیماری های صعب العلاج تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و هزینه بسیار زیادی در بودجه سازمان تأمین اجتماعی برای تأمین هزینه دارد تخصیص می یابد

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :