مراسم افتتاح 10 کیلومتر از باند دوم پروژه تعریض محور هراز برگزار شد

مراسم افتتاح 10 کیلومتر از باند دوم پروژه تعریض و بهسازی محور هراز با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، استاندار مازندران، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه آمل، معاون عمرانی استانداری مازندران، مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، مدیران استانی و شهرستانی در حدفاصل پل سیاه بیشه تا روستای ناندل و با اعتبار 600 میلیارد ریالی برگزار شد.
به گزارش کمال نیوز ، خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهارداشت: حدود هزار میلیارد در جاده هراز هزینه
می شود که این محور کوتاه ترین مسیر منتهی به استانهای شمالی کشور است.
وی ادامه داد: از سال 90 پروژه تعریض محور هراز آغاز گردید که در سه سال گذشته
اولویت بندی شد و اولویت اول از آمل تا بایجان 62 کیلومتر است و تا پایان سال تلاش می کنیم آن را به پایان برسانیم و اولویت دیگر از آبشار تا لاسم است که امیدداریم آن را به بهره برداری برسانیم و اولویت دیگر حدود 29 کیلومتر است که پیشرفت 30 درصدی دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: پروژه هراز ویژگی های خاصی دارد که از 101 کیلومتر 17 کیلومتر تونل است و باید 27 دهنه پل و 33 کیلومتر پل حائل احداث شود.
وی اظهارداشت: حجم عملیات خاکبرداری حدود 9 میلیون مترمکعب می شود که 4 میلیون خاکریزی و 1 میلیون بتن ریزی خواهد شد.مدیر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ادامه داد: برای پروژه هراز 41 هزارتن آرماتور قرار است مصرف شود که نیاز به کارهای فنی سنگینی دارد که از اولویت 1 و 2 این محور 15 کیلومتر باقی مانده و مابقی 29 کیلومتر است که حداکثر 1.5 تا 2 سال آینده افتتاح می شود.عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان این که وزیر راه و شهرسازی فردی موفق هستند که در کشور کارهای خوبی صورت دادند، گفت: دولت در انجام وعده های انتخاباتی موفق بود و به خصوص در حوزه راه و شهرسازی گامهای ارزشمندی برداشته است.
یوسفیان ملا ادامه داد: بسیاری از جاده های کشور چهاربانده بود که احساس شد در این منطقه باید پروژه تعریض و بهسازی را داشته باشیم.نماینده مردم آمل در مجلس تصریح کرد: در شرایط خوبی از نظر اعتباری در کشور نیستیم اما وزارت راه و شهرسازی با دست خالی کارهای ارزنده ای صورت می دهد.
وی با بیان این که انتظار می رود در منطقه نارنجستان و پل چلاو که مشکل داریم هم برطرف شود تا شاهد حجم گسترده ترافیک نباشیم، اظهارداشت: سپاس گذار همه تلاشها هستیم و امیدواریم پروژه محور هراز در سریع ترین زمان به نتیجه نهایی برسد.
نماینده مردم آمل در مجلس افزود: راه آهن برقی آمل به تهران کمتر از 100 کیلومتر است که امیدواریم بعد از جاده هراز از طریق فاینانس و راههای دیگر زمینه اجرای کار را فراهم کنیم.
محمود آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم افزود: در ایام گرانقدری قرار داریم و اتفاق فرخنده ای برای مردم مازندران و ایران صورت گرفته است.
وی بیان داشت: زحمات بسیاری صورت گرفت تا زمینه تحقق انتظارات فراهم شود که در انجام وظیفه راهداری و اداره حمل و نقل جاده ای
مجموعه ای از ارگانها با ما همکاری می کنند.
آخوندی بیان داشت: جاده های شمال مقصد بزرگ گردشگری، تامین مواد غذایی و حمل و نقل برون مرزی دریایی است که اهمیت بسیاری دارد.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: محور هراز بسیار مهم است و تا گزارش 45 هزار عبور در روز را از این محور داشتیم که از پرترافیک ترین محورهای ایران است و زیبایی بسیاری هم دارد.
وی با بیان این که در اجرای این پروژه تونل ها،
پل ها و دیواره سازی را داریم که اتمام این پروژه هزار میلیارد تومان هزینه دارد، افزود: پروژه هراز به سه اولویت تقسیم شد و امیدواریم بخش اعظمی از کار تا پایان امسال به بهره برداری برسد و از لاسم تا بایجان 29 کیلومتر است که این بخش نیز 30 درصد پیشرفت کاری دارد و امیدواریم در مدت زمان لازم به بهره برداری برسد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در دیگر پروژه ها نیز تلاش های خوبی صورت می گیرد و امیدواریم 6 محور اتصال به شمال را داشته باشیم که با وجود تنگناهای مالی به تدبیر دولت و عنایت حضرت حق اعتقاد داریم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :