مدیر شعب منطقه اردبیل تشریح کرد: نقش تأثیرگذار بانک سپه در توسعه استان اردبیل

مدیر شعب منطقه اردبیل ضمن اعلام آمادگی بانک سپه برای کمک به توسعه استان گفت: این بانک سال گذشته برای حمایت از تولید و اشتغال بیش از هزار و 340 میلیارد ریال به بخش های مختلف اقتصادی استان اردبیل تسهیلات پرداخت کرد که در مقایسه با سال قبل از آن 30 درصد رشد نشان می دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، سجاد قربانزاده ضمن تأکید بر همگامی بانک سپه با سیاست های اقتصادی دولت، خاطر نشان کرد: این بانک در راستای کمک به رونق اقتصادی در استان اردبیل، حدود 313 میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط این استان در سال گذشته پرداخت کرد و عمده این تسهیلات در قالب تأمین سرمایه در گردش بوده است.
وی در خصوص مشارکت بانک سپه در راه اندازی طرح های بزرگ اقتصادی در استان اردبیل، اظهار داشت: این بانک بیش از 300 میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی فقط سه طرح بزرگ اقتصادی در استان اختصاص داده است.
تأمین اعتبار طرح های بزرگ اقتصادی از محل صندوق توسعه ملی
مدیر شعب منطقه اردبیل با دعوت از فعالان اقتصادی در بخش های تولیدی مختلف استان برای همکاری مشترک با بانک سپه، تصریح کرد: این بانک علاوه بر منابع داخلی به واسطه ارتباط و تعامل مناسب با صندوق توسعه ملی آماده است به راه اندازی طرح های بزرگ اقتصادی در استان اردبیل کمک کند.
وی در این باره افزود: بین سال های 90 تا 93 پنجاه طرح اقتصادی از محل صندوق توسعه ملی توسط بانک سپه در استان اردبیل تأمین مالی شد.
نوسازی و بهسازی بیش از 1500 واحد مسکونی در استان
قربانزاده در خصوص حمایت بانک سپه از بخش مسکن در استان اردبیل گفت: در پنج سال اخیر 770 واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری و 850 واحد مسکونی روستایی با حمایت بانک سپه در استان اردبیل نوسازی و بهسازی شد.
کمک به تحقق اهداف کلان اقتصادی دولت توسط بانک سپه
مدیر شعب منطقه اردبیل با تأکید بر ضرورت حمایت بانک های کشور از تولید و اشتغال زایی تصریح کرد: بانک سپه برای کمک به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری و سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید، در سال جاری سعی می کند در کنار جذب منابع جدید با اعطای تسهیلات به بخش های مختلف به ویژه واحد های تولیدی نیمه فعال، راکد و پروژه های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی، گام مهمی در توسعه استان اردبیل بردارد.
رشد 124 درصدی تسهیلات پرداختی به بخش صنعت
وی ضمن اشاره به افزایش تسهیلات اعطای بانک سپه به بخش های مختلف اقتصادی در استان اردبیل، خاطر نشان کرد: پرداخت تسهیلات به بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، بازرگانی و خدمات در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن به ترتیب 16، 124 و 39 درصد رشد داشته است. وی افزود: در این مدت پرداخت تسهیلات به بخش مسکن و ساختمان 19 درصد رشد داشت.
رشد 280 درصدی تسهیلات پرداختی ازدواج
قربانزاده کمک به تأمین نیازهای مالی مردم از طریق اعطای تسهیلات جزء را یکی از برنامه های بانک سپه بر شمرد و گفت: سال گذشته بیش از 1300 فقره تسهیلات خرد به مردم استان اردبیل پرداخت شد و اعطای وام قرض الحسنه ازدواج رشد 280 درصدی داشت.
کاهش 17.5 درصدی مطالبات معوق
وی ضرورت همکاری بیشتر مردم با بانک ها در باز پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: پایین بودن میزان مطالبات معوق توان تسهیلات دهی نظام بانکی را افزایش می دهد. به همین خاطر با تلاش همکارانم در شعب مختلف استان اردبیل و همکاری مشتریان، مطالبات معوق بانک سپه در این استان سال گذشته 17.5 درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش داشته است.
بانک سپه آماده ارائه خدمات ارزی به صادرکنندگان است
قربانزاده: با اشاره به موقعیت و شرایط مطلوب جغرافیایی استان اردبیل برای تولید و صادرات محصولات مختلف به ویژه کشاورزی، اظهار داشت: بانک سپه با تکیه به تجارب نیروی انسانی متعهد و متخصص در ارائه خدمات بانکی به خصوص فعالیت های ارزی آماده است به بخش صادرات استان کمک کند و در این زمینه تلاش می کند امکانات جدیدی برای مشتریان ارزی فراهم کند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :