مدیریت مصرف آب شرب حتی در فصل پاییز و زمستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان باتوجه به پیش بینی اداره هواشناسی مبنی بر تأخیر بارندگی ها در فصل پاییز گفت: پیش بینی ها حاکی از آن است که بارندگی در فصل پاییز با تأخیر صورت می گیرد. این درحالیست که براساس اعلام شرکت آب منطقه ای استان اصفهان میزان ذخیره آب سد زاینده رود هم اکنون به حدود 170 میلیون مترمکعب رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش چشمگیر 50 درصدی مواجه می باشد.
هاشم امینی با اشاره به وضعیت بارش در اصفهان افزود: متأسفانه وضعیت بارش در اصفهان نامناسب است به همین دلیل مردم باید در فصول سرد سال هم مانند فصول گرم سال مصرف آب را به خوبی مدیریت کنند .
وی با بیان اینکه در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی قرار داریم خاطرنشان ساخت: از مردم شریف استان و بخصوص هیأت های عزاداری درخواست می شود باتوجه به بحران کم آبی که در حوزه آب شرب وجوددارد سعی در مصرف بهینه آب نمایند و از هرگونه مصرف بی رویه و غیرمتعارف آب جلوگیری نمایند. همچنین از هیأت های عزاداری خواسته می شود عزاداران حسینی را ترغیب به مصرف صحیح آب در تمام روزهای سال نمایند تا فرهنگ صحیح آب در جامعه ترویج و نهادینه گردد.مهندس هاشم امینی گفت: سد زاینده رود آب شرب 85 درصد مشترکین آب در استان اصفهان را تأمین می نماید به بیان دیگر می توان گفت آب مصرفی و شرب این جمعیت وابسته به میزان ذخیره آب سد زاینده رود و میزان بارش دارد این در حالیست که تأخیر بارش در پاییز سال جاری تأمین آب مشترکین را با محدودیت مواجه نموده است

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :