مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: ۲۰میلیون پرونده الکترونیک در تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: ۲۰ میلیون پرونده الکترونیک در تامین اجتماعی کشور ایجاد شد.
به گزارش سرزمین پویا ،دکتر سیدتقی نوربخش در آیین رونمایی از طرح نسخه الکترونیک تامین اجتماعی که به صورت پایلوت در استان یزد انجام شد، با تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع)، اظهار داشت: عملیات طراحی نرم‌افزار و اجرای این پروژه یک سال و نیم قبل آغاز شد.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ابتدای امسال در تمام مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی این پروژه به اجرا درآمد و حدود ٢٠ میلیون پرونده الکترونیک در کشور در طول این سه ماه تشکیل شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه این کار بسیار بزرگ است و جز با تلاش و دقت فراوان امکان‌پذیر نبود، افزود: با توجه به اینکه این پروژه در بخش درمان به طور موفق انجام شد، تصمیم گرفته شد که در مراکز طرف قرارداد هم اجرایی شود.
دکتر نوربخش در ارتباط با اجرای این طرح به صورت پایلوت در استان یزد گفت: ضریب پوششی بیمه تامین اجتماعی در استان یزد ٧٩ درصد است که در کل کشور چنین ضریبی بی‌نظیر به حساب می‌آید و یک شبکه درمانی کامل در این استان خدمات ارائه می‌کند.
وی دلیل دوم را غنی بودن پزشکی این استان دانست و افزود: در این استان پزشکان متخصص و فوق تخصص در تمام رشته‌های پزشکی فعالیت می‌کنند و شاید این استان در زمینه کمیت و کیفیت خدمات پزشکی بی‌نظیر باشد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: زیرساختی‌ترین پروژه طرح تحول سلامت در کل کشور برای حوزه درمان، اجرای طرح نسخه الکترونیک است که در تمام زمینه‌ها مزیت‌های فراوانی دارد.
وی ادامه داد: غنی بودن خدمات پزشکی در استان یزد به صورت تخصصی و فوق تخصصی و به شکل کمی و کیفی در استان یزد بی نظیر است و این امر از دیگر دلایل انتخاب یزد برای اجرای این طرح بود.
دکتر نوربخش افزود: صبوری همکاران پزشک و مردم استان یزد از دیگر دلایل انتخاب استان یزد برای اجرای طرح نسخه الکترونیک است و همه تلاش کردند که این طرح با موفقیت به اجرا برسد.
وی اظهار داشت: زیرساختی ترین پروژه طرح تحول سلامت بر اساس نظام آی تی در درمان در کل کشور است و زیرساخت درمان الکترونیک است.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: در استان یزد در همین مدت کم ۲۷۰ پزشک اعلام آمادگی کردند و ۱۲۰ پزشک نیز در حال همکاری هستند و تاکنون نیز بیش از ۵۰ هزار نسخه الکترونیک صادر شده که قابل تقدیر است.
وی در مورد پرداخت آنلاین بیمه تامین اجتماعی به پزشکان و داروخانه ها گفت: با اجرای طرح نسخه الکترونیک، پرداختها به طور کامل بر خط و آنلاین انجام خواهد شد
دکتر نوربخش تصریح کرد: اجرای این پروژه ملی تعامل همه دستگاه ها را نیاز دارد و از نظر زیرساخت آمادگی کامل وجود دارد و آماده ایم این زیرساخت را با سایر دستگاه های عرصه سلامت تقسیم کند.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :