لزوم ایجاد شهرک مصالح ساختمانی در اصفهان

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ضرورت ایجاد شهرک مصالح ساختمانی در اصفهان از مدت ها پیش احساس شده است و باید این شهرک در اصفهان احداث شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، عبدالرسول جان نثاری اظهار کرد: یکی از مواردی که در سال های اخیر پیشنهاد می شده، بحث ایجاد شهرک مشاغل ساختمانی است که در این شهرک بتوانند مصالح ساختمانی را ارائه کنند و افراد فعال در حوزه ساختمان و ارائه کننده خدمات در حوزه ساختمان در این شهرک حضور داشته باشند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر مردم برای خرید مصالح ساختمانی مورد نیاز خود از انواع سنگ فروشی ها، کاشی فروشی ها،
کارهای چوبی، آجرهای نما، مسائل تاسیساتی، حرارتی و برودتی باید به مکان های مختلفی مراجعه کنند.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: یک ایده ای بوده که اگر در یک شهرکی تمام این صنوف در کنار یکدیگر باشند، مردم برای تهیه مصالح ساختمانی مورد نیاز خود با سردرگمی کمتری مواجه می شوند.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت ساخت و ساز نیز به صورتی است که روز به روز از نظر کیفی در حال ارتقاء است، ادامه داد: همچنین باید زمینه ارتقای محصولاتی که ارائه می شود و فضایی که این محصولات در آن ارائه می شود،فراهم شود.
جان نثاری با بیان اینکه ما به اجبار به سمت ساختمان هایی می رویم که از ساختمان های قبل باید از کیفیت بیشتری برخوردار باشند، تاکید کرد: بسترسازی رسیدن به این کیفیت می تواند ایجاد یک شهرک مصالح ساختمانی باشد.
وی با اشاره به اینکه در جلسه ای از ارگان های مختلف دعوت کردیم و در این جلسه جوانب مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم، افزود: اگر ایجاد این شهرک می خواد یک کار موفقی باشد باید در قالب مشارکت بخش خصوصی و در قالب حمایت شهرداری در مسائل صدور پروانه و این مسائل باشد.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حمایت اتحادیه های صنفی در راستای شکل گیری این فضا از نظر استانداردهای لازم و ارائه مجوزهای لازم در این زمینه امری لازم و ضروری است.
وی اظهار کرد: سازمان هایی مانند سازمان صنعت و معدن، شرکت شهرک های صنعتی، سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری و سازمان های دیگر باید کمک کنند تا این فضا شکل بگیرد.جان نثاری با بیان اینکه استفاده از تجارت مشابه در دنیا و در کشورهای دیگر باید در این زمینه مورد مورد توجه قرار بگیرد، ادامه داد:ساختمان های خدماتی نیز در کنار این شهرک باید دیده شود که شهروندان برای مراجعه به این شهرک با مشکلی مواجه نشوند.
وی با تاکید بر اینکه مسائل ترافیکی در این شهرک باید دیده شود تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود، تصریح کرد: اصفهان ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه تولید مصالح ساختمانی دارد و قطعا ضرورت ایجاد این شهرک در اصفهان بیشتر از شهرهای دیگر احساس می شود.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه صنعت تولید سنگ و آجر و فولاد و این موارد در اصفهان به کل کشور سرویس می دهد، ادامه داد: در شهر اصفهان با همدلی و همکاری مجموعه های مختلف می توانیم در راستای احداث و راه اندازی این شهرک اقدام کنیم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :