قصد تشکیل کشور کردستان را نداریم

 
رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه اعلام کرد قصد ایجاد یک کشور کردستان در سوریه را ندارد.
به گزارش ایسنا، صالح مسلم رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه (پ.ی.د) در پاسخ به ادعاهای ترکیه مبنی بر اینکه این حزب و یگان‌های حفاظت از خلق خواهان کشور مستقل کردستان در سوریه هستند، گفت ما چنین ادعایی نکردیم. ما چنین حرفی نزده‌ایم و هرگز نگفته‌ایم که یک کشور مستقل کردستان می‌خواهیم.
وی افزود پروژه‌های ما کاملا شفاف است. هر چیزی که به غیر از آن مطرح شود تنها برای بدنام کردن ما صورت گرفته است و ما قطعا آن را رد می‌کنیم.
تعیین پ.ی.د و ی.پ.گ به عنوان گروه های تروریستی نقطه اختلافات میان ترکیه و آمریکاست چرا که دولت آنکارا می گوید این دو گروه شاخه‌های حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) هستند و در نتیجه سازمان‌های تروریستی محسوب می‌شوند اما آمریکا آنها را به عنوان معتبرترین شریک در مبارزات علیه گروه تروریستی داعش در شمال سوریه می‌داند.صالح مسلم گفت: هدف اصلی ما ایجاد یک سوریه کاملا دموکراتیک است که در آن حقوق دموکراتیک کردها نیز رعایت شود. یک سوریه دموکراتیک مرکزگرا نخواهد بود. سال هاست که کردها اعراب و سوری ها در این کشور سرکوب شده‌اند. یک کشور مرکزگرا و انعطاف ناپذیر برای سوریه مناسب نیست.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :