فرماندار ویژه شهرستان امل آمل خبر داد: تشکیل ستاد شهرستانی مراسم بزرگداشت روز خبرنگار

احمد منفرد، در جلسه ستاد شهرستانی بزرگداشت روز خبرنگار آمل افزود: خبرنگاران در طول سال فعالیت های  مدیران شهرستان را منعکس می کنند و نقش بی بدیلی در نمایش عملکرد دولت و نظام دارند.
به گزارش خبرنگار اقتصادپویا از آمل، وی با اشاره به این که باید همیشه قدردان خبرنگاران باشیم، اظهار داشت: خبرنگاران بسترهای لازم برای انعکاس فعالیت ها را نشان می دهند که نبود انها به چشم می آید که باید مراسم تجلیلی در خور آنها برگزار شود. معاون استاندار از آمادگی شهرستان آمل برای برگزاری مراسم بزرگداشت روز خبرنگار مازندران خبرداد و گفت: درخواست این امر را رسما به مسئولان استانی ارائه دادیم تا میزبان خبرنگاران استان در آمل باشیم.
فرماندار ویژه آمل از تشکیل ستاد شهرستانی مراسم بزرگداشت روز خبرنگار خبرداد و افزود: باید در مراسم روز خبرنگار خواسته ها و مطالبات و مشکلات خبرنگاران مطرح شود تا هر آنچه در توان مسئولان است برای آنها انجام شود.
منفرد افزود: شغل خبرنگاری از مشاغل سخت و زیان آور است که زمان و مکان نمی شناسد.محمد محمدی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل در این جلسه افزود: چند سالی است مراسم روز خبرنگار در آمل به صورت هفته خبرنگار برگزار می شود.وی تصریح کرد: خبرنگاران مشکلات بسیاری دارند که باید در زمانی مانند روز خبرنگار بیان شود و تلاش مسئولان در راستای رسیدگی آن باشد. محمدی خاطرنشان کرد: ساماندهی خبرنگاران آمل حدود یک ماه است با همکاری دفتر خانه مطبوعات و انجمن صنفی خبرنگاران آغاز شده است که خبرنگاران تا 31 تیر زمان دارند آثار سه ماهه خود را ارائه دهند. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل ادامه داد: در این ساماندهی خبرنگاران به سه دسته فعال، نیمه فعال و غیر فعال تقسیم می شوند و سایت ها نیز باید مجوز مکتوب خود از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بیاورند. محمدی ادامه داد: اسامی رسانه ها و خبرنگاران پس از ساماندهی در اختیار فرمانداری و ادارات قرار می گیرد که هر 6 ماه لیست جدیدی ارائه می شود. وی تصریح کرد: فضاهای تلگرام و اینستاگرام مشکلاتی ایجاد کرده است که مربوط به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نبوده و در حوزه پلیس فتا است. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل ادامه داد: عده ای برای خودشان کانال باز کردند و خود را خبرنگاران می دانند که چنین چیزی را قبول نداریم. وی در پایان بیان داشت: درخواست داریم تا نشست مشترک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه مطبوعات و انجمن صنفی خبرنگاران صورت گرفته و مصوبات آن در دستور کار ستاد شهرستانی قرار گیرد. حسین احسانی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل افزود: خبر و اطلاعات نقش مهمی در جهان امروز دارد و رسانه ها می توانند فاصله حکومت و مردم را تعریف کنند و خبرنگاران نقش بی بدیل و غیرقابل انکاری دارند که تلاش ها و خدمات دولت را اطلاع رسانی می کنند. احسانی اظهارداشت: همه تلاش ها باید صورت گیرد تا مراسم روز خبرنگار به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است برگزار شود.نعمت قربانی، رییس انجمن صنفی خبرنگاران آمل افزود: خبرنگاران تلاش های بسیاری دارند و بی منت فعالیت می کنند و به عشق کار و مردم حضور دارند که وقتی ستاد شهرستانی تشکیل می شود باید حق خبرنگاران به درستی ادا شود و مقام خبرنگاران حفظ شود.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :