فاز دوم تقاطع غیرهمسطح شهدای حصارک راه اندازی شد

فاز دوم تقاطع غیر همسطح حصارک با حضور سخنگوی دولت، استاندار البرز، شهردار کرج، نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی کلانشهر کرج به بهره برداری رسید.
شهردار کرج در مراسم بهره برداری از فاز دوم تقاطع غیرهمسطح شهدای حصارک که با حضورمعاون اول رئیس جمهوری برگزار شد از راه اندازی چهار فاز دیگر این طرح عمرانی عظیم تا اوایل خرداد ماه سال 96 خبر داد و افزود: مدیریت شهری ایران کوچک به دنبال آن است تا در اسفند ماه سال جاری و 6 ماه پیش از موعد مقرر نیز پروژه مهرویلا را به بهره برداری برساند.
علی ترکاشوند در این مراسم عنوان کرد: ساخت تقاطعات غیر همسطح بر روی آزاد راه کرج – قزوین در محدوده حصارک کرج با توجه به میزان ترافیک بالا و ایجاد مشکلات عبور و مرور برای شهروندان در این مراسم از سال 93 به همت مدیریت شهری کرج آغاز شد که طی سال 95  این دومین فاز تقاطع های مذکور است که در این محدوده مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: فاز دوم تقاطع غیر همسطح شهدای حصارک برای دسترسی آسان شهروندان و مسافرانی که قصد عبور از بزرگراه کرج – قزوین و جاده قزلحصار به حصارک را دارند احداث شده و برای تحقق این طرح عمرانی بالغ بر 15میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
ترکاشوند با اشاره به مشخصات فنی این طرح عمرانی گفت: مساحت عرشه این پل حدود دو هزار و 600 مترمربع، عرض آن به طول 8 الی 18 متر و طول پروژه فاز دوم تقاطع غیر همسطح حصارک افزون بر 215 متر است؛ نوع عرشه فاز دوم تقاطع غیر همسطح شهدای حصارک بتنی پیش تنیده بوده که حجم بتن استفاده شده در آن بیش از پنج هزار مترمکعب است که این پل 6 پایه دارد و 700 تن آرماتور نیز در آن به کار برده شده است.
این مسئول ارشد شهری خاطر نشان کرد: آسفالت مصرفی برای احداث و بهره برداری از پروژه یک هزار و 600 تن بوده و 16 هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری، 45 تن هندریل در آن صورت گرفته است.
وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته با تدابیری که از سوی مدیریت شهری کرج اتخاذ شده است مقرر گردیده تا اوایل خرداد ماه سال 96 با توجه به نصب سازه نگهبان که بر روی اتوبان کرج _ قزوین چهار فاز دیگر تقاطعات غیر هم سطح حصارک نیز به بهره برداری برسد.
شهردار ایران کوچک بیان کرد: ساخت تقاطعات غیر هم سطح در محدوده حصارک در دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرج طی سه دولت گذشته در نوع خود بی نظیر بوده است زیرا با توجه به حجم و تعدد سایر فعالیت های عمرانی در این کلانشهر فرصت نشده بود که این طرح عظیم عمرانی به بهره برداری برسد و در حال حاضر با پیگیری های مدیریت شهری و نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی این مهم در حال تحقق است.
اجرای عملیات بزرگراه شمالی،
با سرعت و قوت در حال پیشروی است
ترکاشوند در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: عملیات اجرایی بزرگراه شمالی کرج نیز که با حدود 10 هزار میلیارد ریال اعتبار در شورای چهارم به تصویب رسیده از حدود دو ماه پیش آغاز شده و به تازگی نیز 400 میلیارد ریال صورت وضعیت داشته است.
ترکاشوند خاطر نشان کرد: اجرای عملیات بزرگراه شمالی اکنون با سرعت و قوت در حال پیشروی است و زیر گذر تقاطع غیر هم سطح شهیدان آجرلو هم طی دو ماه آینده به بهره برداری می رسد و تلاش می شود کل این پروژه تا پایان سال 95 به بهره برداری برسد.
از مهم ترین نکاتی که شهردار کرج در سخنان خود به آن اشاره کرد ابر پروژه مهرویلا بود که بر اساس گفته های این مسئول ارشد شهری تمامی تلاش ها بر آن است تا پیش از موعد مقرر آن که در مهر و آبان سال 96 پیش بینی شده بود در اسفند ماه سال 95 به بهره برداری برسد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :