عملکرد «خرینگ» در سه ماهه نخست سال

رینگ سازی مشهد در سه ماهه نخست سال جاری (139) ریال زیان به ازای هر سهم محقق کرده است، در حالیکه این شرکت در بودجه خود (204) ریال زیان به ازای هر سهم برای سال مالی جاری پیش بینی کرده است.
به گزارش سنا، خرینگ در صورتهای مالی سه ماهه خود در حالی 677 میلیارد ریال درآمد فروش محقق کرده است که بهای تمام شده خود را در این مدت(691) میلیارد ریال گزارش کرده،این رخداد موجب شده شرکت در این مدت (14) میلیارد ریال زیان ناخالص محقق سازد.
خرینگ توانسته در سه ماهه نخست سال جاری 13 درصد بیشتر مدت مشابه سال قبل درآمد از فروش محصولات خود کسب کند و 25 درصد پیش بینی سال 95 را محقق سازد. طی این مدت فروش مقداری انواع رینگ سواری و رام زیر موتور پژو 405 به ترتیب 26 و 23 درصد مقدار فروش پیش بینی شده برای سال جاری بوده است. اما در طی سه ماهه نخست سال جاری عملکرد این دو محصول در نرخ فروش متفاوت بوده به طوریکه نرخ فروش انواع رینگ سواری در این مدت 7 درصد کمتر از نرخ فروش پیش بینی شده برای این محصول بوده و در مقابل نرخ فروش رام زیر موتور پژو 405 در سه ماهه نخست سال جاری 37 درصد بیشتر از نرخ فروش پیش بینی شده بوده است.
در صورت تحقق این نرخ برای فروش محصول رام زیر موتور پژو 405 تا پایان سال (با توجه به روند فروش مقداری سه ماهه) می توان امید داشت که شرکت بتواند در مجموع 625 میلیارد ریال از فروش این محصول درآمد داشته باشد که 29 درصد بیشتر از پیش بینی سال جاری خواهد بود. (البته لازم به ذکر است که این محصول 18 درصد از مبلغ فروش پیش بینی سال 95 را در بر می گیرد.)
طی سه ماهه نخست سال جاری، مانده دریافتنی های تجاری شرکت با افزایش 44 درصدی نسبت به اسفند ماه سال گذشته به 176 میلیارد ریال رسیده است در نتیجه شرکت برای تامین نقدینگی خود ناچار به اخذ تسهیلات است.
شرکت برای سال جاری مبلغ 41 میلیارد ریال هزینه مالی پیش بینی کرده است. پیش بینی هزینه مالی با 9 درصد کاهش نسبت به سال 94 همراه است این در حالی است که پیش بینی شده مانده تسهیلات دریافتی در سال جاری 32 میلیارد ریال نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد. هزینه مالی شرکت طی سه ماهه نسخت سال جاری 16 میلیارد ریال بوده است که تقریبا 4 برابر مدت مشابه سال قبل محقق شده است شرکت برای سال جاری پیش بینی کرده از محل فروش زمین جنب کارخانه (به مساحت 36.7 هزار متر مربع) 70 میلیارد ریال سود کسب نماید که تاکنون موفق به تحقق آن نشده است

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :